Daugelyje Lietuvos savivaldybių dar balandžio pradžioje startavo abiturientų skiepijimas nuo Covid - 19 ligos. Kai portalą jonavoszinios.lt informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, iki šiol beveik pusė šalies abiturientų pasiskiepijo arba jau turi imunitetą (yra persirgę), o apie 66 proc. mokytojų, dirbančių pagal vidurinio ugdymo programą, taip pat yra paskiepyti arba yra persirgę. 

Apie pasiskiepijusių abiturientų skaičių ministerija duomenų neturi. Jie neišskiriami ir Statistikos departamente skelbiamame pasiskiepijusių asmenų žemėlapyje. Įvertinus jo duomenis galima teigti tik tai, kad Jonavoje šiais metais, iki vakar dienos, pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyta 117 jaunuolių, kurių amžius - nuo 10 iki 19 metų. Dviem dozėmis paskiepytas tik vienas 10 - 19 metų amžiaus grupei priskiriamas jonavietis.

Didžiausias minėto amžiaus jonaviečių skaičius paskiepytas balandžio 9-ąją: tuomet per dieną suvakcinuoti 23 jaunuoliai.

Grįžtant prie abiturientų, ŠMSM atkreipia dėmesį, kad jų įtraukimas į prioritetinę grupę buvo labai reikalingas, nes tikimasi, kad tai gali suteikti galimybių svarstyti jų sugrįžimą į klases ruoštis egzaminams.

,,Covid-19 serga įvairaus amžiau​s žmonės, taip pat ir jauni. O kito patikimo būdo, kaip apsisaugoti nuo viruso, nėra  - tik skiepai", - teigia ŠMSM. 

Taip pat skaitykite: