Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai atliko 378 gelbėjimo darbus, iš jų 331 kartą vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, automobilių, pastatų, elektros laidų nuvirtusių medžių ir jų šakų. Jie atliko pusę tiek gelbėjimo darbų, kiek jų buvo atlikta per 25 sausio dienas.

Daugiausia tokių gelbėjimo darbų atlikta Vilniaus apskrityje – 118, Alytaus – 92, Kauno – 83, Utenos – 26, Panevėžio – 7, Marijampolės – 4, Šiaulių – 1. Ugniagesiai 297 kartus šalino medžius ir jų šakas nuo važiuojamosios kelio dalies, 21 kartą – nuo automobilių, 13 kartų – nuo pastatų ir elektros laidų.

Šiuo metu ugniagesiai intensyviai triūsia toliau – šį rytą, po 6 val., gauta dar per 50 tokių pagalbos iškvietimų. Vien tik Jonavos rajone, per sausio 26-27 dienas, gauta 19 pranešimų apie virtusius medžius, daugiausiai jų – miškingoje Šveicarijos seniūnijoje, taip pat nemažai Užusalių sen. (atkarpoje nuo Turžėnų k. link Zatyčių karjero pašalinta 10 medžių),  Ruklos sen., Ruklos k. (pašalinta 15 medžių), Upninkų sen., Mantromiškių k. (pašalinti 6 medžiai).

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus, kad kai kurie keliai, ypač atokiose vietovėse, yra sunkiai pravažiuojami. Kilus gaisrui gali tekti ilgiau laukti jų pagalbos. Todėl prašo jų atsargiai kūrenti ir neperkaitinti krosnių, taip pat atsargiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus bei pasirūpinti savo vienišais kaimynais.

Kadangi pavojų taip pat gali kelti ir smarkiai apsnigti medžiai ir stogai, ugniagesiai gelbėtojai pataria nestovėti šalia jų, nestatyti po jais automobilių. Jų taip pat nereikėtų palikti ir po elektros perdavimo bei ryšių linijomis ir nesiartinti prie nutrūkusių elektros laidų.

Išvykti iš namų rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes regioniniai keliai yra sunkiai išvažiuojami, pusnyse įstringa ir specialiųjų tarnybų automobiliai, todėl gyventojams gali tekti ilgiau laukti jų pagalbos.

Šveicarijos seniūnijos nuotrauka

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: