Socialinės globos įstaigose baigėsi darbuotojų ir globotinių skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze. Paskiepyta daugiau nei 6 000 globotinių ir virš 4 000 darbuotojų. Tai sudaro per 90 proc. globos įstaigose gyvenančių senolių ir žmonių su negalia ir apie 80 proc. darbuotojų. Kad susiformuotų visapusiškas imunitetas koronavirusui, skiepijimas antrąja doze bus pradėtas kitos savaitės pabaigoje. 

„Pirmasis vakcinacijos etapas socialinės globos įstaigose praėjo sklandžiai. Po skiepų globos namų gyventojai ir darbuotojai jaučiasi gerai, rengiamės antrajam etapui. Visi laukiame, kol bus pasiektas reikiamas imuniteto virusui lygis ir gyventojų bei darbuotojų sveikata bus apsaugota. Pagaliau bus galima susitikti su savo artimaisiais, atnaujinti veiklas, socializuotis. Dėkoju visiems darbuotojams, savanoriams, savivaldybėms už įdėtas dideles pastangas apsaugant mūsų silpniausius. Pusę kelio jau nuėjome“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

COVID-19 liga persirgę globotiniai ir darbuotojai nėra skiepijami. Prieš skiepijant, kiekvienam asmeniui atliekami COVID-19 testai – taip tikrinama, ar sutikę skiepytis asmenys 3 mėnesius iki skiepijimo dienos nesirgo ir šiuo metu neserga koronavirusu. 

Tik nedidelė dalis globotinių atsisako skiepytis ir šis skaičius mažėja, nes pačioje įstaigoje vyksta skiepijimo procesas ir matoma, kad kiti globotiniai bei darbuotojai neigiamo šalutinio poveikio po skiepo nejaučia.

Vakcinavimas nuo COVID-19 globos įstaigose vykdomas du kartus, o pakankama imuninės sistemos apsauga susidarys praėjus savaitei po antro skiepo.

Socialinės globos įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. – beveik 40 proc. – visų globotinių.

Pabaigus pirmajam skiepijimo etapui globos įstaigose COVID-19 vis dar serga 1 000 globotinių ir darbuotojų, tačiau prieš mėnesį buvo fiksuotas beveik dvigubai didesnis sergančiųjų skaičius – pastebimas nuoseklius sergančiųjų skaičiaus mažėjimas. 

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. Šiuo metu socialinės globos paslaugas teikiančiose 203 įstaigose dirba virš 8,5 tūkst. darbuotojų. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 

Taip pat skaitykite: