Pavasarį įsigaliojus privalomajam augintinių ženklinimui ir registravimui, iki šių metų lapkričio 1-os dienos jau paženklinta ir Gyvūnų augintinių registre (GAR) užregistruota per 140 tūkst. šunų, daugiau nei 65 tūkst. kačių ir apie 400 šeškų. Didėjantys augintinių skaičiai visuotiniame registre džiugina, tačiau vis dar nepaženklintų ir neužregistruotų gyvūnų šalyje, manoma, gali būti gerokai daugiau.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad iki 2022 metų gegužės 1-os dienos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, kad visų gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) savininkai privalo juos paženklinti poodinėmis mikroschemomis ir užregistruoti GAR. Taip pat nuo š. m. rugsėjo 1 - os dienos visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, taip pat privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti GAR. 

Gyvūnų ženklinimo procedūra daugeliui gyvūnų savininkų gali kelti nerimą, kadangi mikroschemos įterpimas gyvūnui gali pasirodyti sudėtinga ir nemaloni augintiniui procedūra. Tačiau baimintis tikrai nėra ko, mažytė, grūdo didumo mikroschema saugiai ir greitai įterpiama po oda tarp gyvūno menčių, jam nė nespėjus pajusti.

Siekdami išsklaidyti su gyvūnų ženklinimo procedūra susijusius mitus ir nuraminti gyvūnų augintinių savininkus, kad tai labai greitas ir neskausmingas procesas, kviečiame pasižiūrėti trumpą video įrašą, kuriame gydytoja veterinarė gyvai atlieka augintinio ženklinimo procedūrą.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: