Žmonės, lankantys sporto klubus žino, kad į juos patekti teisę turi tik tie, kurie yra gavę Galimybių pasus (yra persirgę, pasiskiepiję ar testuojasi). Visgi, jonaviečiai pastebi, kad šis reikalavimas galimai turi spragų.

Neabejoja, jog pažeidėjų netrūksta

,,Sportuoju viename iš Kosmonautų gatvėje esančių sporto klubų. Čia renkasi tikrai daug žmonių, tarp kurių ir viešai koronavirusu dvejojantys, leiskit man pasakyti, antivakseriai. Jie atvirai sako, kad nesiskiepijo, nesitestuoja, nėra persirgę ir juokiasi iš viešai skelbiamos statistikos, bet sportuoja, o sporto klubo vadžia tame nieko blogo nemato. 

Į sporto klubą patenkama tiesiog priglaudus magnetinę kortelę. Tai kas nori, tas eina. Man įdomu, ar vykdoma kažkokia kontrolė šiuo klausimu iš valstybinių institucijų, ar visi naiviai tikisi, kad visi žmonės adekvatūs? 

Jei toliau taip, tai vėl bus įvestas karantinas ir vėl galėsime sportuoti ant lauko turnikų. Šią problemą pastebiu ne tik aš, tad galėčiau pateikti ne vieno asmens liudijimus", - savo poziciją išreiškė skaitytojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

Pažeidimų nenustatė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Jonavos skyriaus portalui jonavoszinios.lt pateiktais duomenimis, 2021-09-21 NVSC atliko ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę Jonavos rajono (patikrinti 2 sporto klubai) sporto klubų
paslaugas teikiančiose įstaigose. Čia pažeidimų nenustatyta.

Spalio 27-ąją, gavus skundą, patikrintas dar vienas sporto klubas, tačiau pažeidimų nenustatyta ir čia. 

Bauda - iki 6000 eurų

NVSC atkreipia dėmesį, kad asmenys be Galimybių paso nepatektų į veiklos vykdymo vietą, kurioje pagal LRV nutarimą gali būti aptarnaujami tik asmenys su Galimybių pasu, turi užtikrinti veiklos vykdytojas.

Atsakomybė veiklos vykdytojui – vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalimi, visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas, sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

,,Atkreipiame dėmesį, kad už dokumentų klastojimą gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju kviečiama policija", - paaiškino NVSC.

Ragina pranešti

Primenama, kad apie įtariamus pažeidimus NVSC galima pranešti raštu (tiesiogiai asmeniui atvykus į instituciją, atsiuntus paštu ar per pasiuntinį), elektroniniu paštu info@nvsc.lt arba užpildžius elektroninį pranešimą. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: