Kuomet Jonavos rajono savivaldybės taryba patvirtino ir numatė lėšas Dalyvaujamojo (pilietinio) biudžeto programai, pirmieji projektai buvo įgyvendinti pernai. Užusaliuose įrengta Vyturių g. poilsio ir laisvalaikio erdvė bei atnaujintas Markutiškių parkas. Pernai sėkmingai startavęs projektas tęsiamas ir šiemet.

20 pasiūlymų atitiko reikalavimus 

Gyventojai iki gegužės 10 dienos buvo kviečiami teikti savo idėjas, parengtus projektus. Pasibaigus projektų pateikimo terminui, juos vertino Atrankos komisija, tikrino, ar projektas atitinka nustatytus reikalavimus.

„Šiemet gyventojus vėl pakvietėme teikti savo idėjas ir džiaugiuosi mažos apimties projektais, kurių pateikta daugiausiai. Jonavos rajonui, kaimiškoms vietoms pateikti net 9 projektų pasiūlymai, Jonavos miestui pateikti 7 projektai, o didelės apimties projektų pateikta 6, deja, dėl sąlygų neatitikimo teko du projektus atmesti. Iš viso 20 pasiūlymų praėjo Komisijos vykdomą administracinės atitikties vertinimą ir projektų idėjų atranką bei šiandien juos visus teikiame į balsavimo etapą“, - pasakoja vicemerė Birutė Gailienė.

Galite balsuoti visose trijose kategorijose

Šiandien, birželio 20-ąją startuoja balsavimas už gyventojų projektus ir visuomenė kviečiama aktyviai atiduoti savo balsą už patikusį projektą.

„Jūs galite balsuoti visose trijose kategorijose – už mažos apimties projektus mieste ir rajone bei už didelės apimties projektą, kuris būtų įgyvendintas kitais metais. Balsuoti kiekvienoje kategorijoje galite po vieną kartą.

Priminsiu, kad balsavimas vykdomas ir programėlėje Jonava, kurioje atidaroma nauja skiltis „Apklausos“. Pasirinkus šią skiltį, reikia paspausti „Dalyvaujamasis biudžetas 2023“ ir matysite visas tris kategorijas, peržiūrėkite kiekvieną jų ir balsuokite už jums patikusį projektą.

Jei neturit programėlės, galite balsuoti savivaldybės interneto svetainėje jonava.lt , kur yra skiltis „Gyventojams“, toliau renkamės „Apklausos“ ir ten taip pat randame gyventojų elektroninį balsavimą.

Nesinaudojantys paminėtomis priemonėmis gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją, ten gausite apklausos lapą, kuriame tereiks pažymėti jums patikusius projektus, pasirašyti gautą dokumentą ir atiduoti jį seniūnijos darbuotojui. Ateidami į seniūniją nepamirškite turėti asmens dokumento įrodančio, kad esate Jonavos rajono gyventojas, nes už projektus gali balsuoti tik jonaviečiai“,- balsavimo procedūrą primena vicemerė Birutė Gailienė.

Balsavimas vyksta iki liepos 3 -osios vidurnakčio.        

Bus finansuojamas projektas, surinkęs daugiausiai balsų savo kategorijoje, bet ne mažiau kaip:

Jonavos miesto seniūnijoje – 100 balsų;

Jonavos rajono seniūnijoje – 50 balsų;

Jonavos rajono savivaldybėje (didelės apimties projektas) – 300 balsų.

Balsuoti gali kiekvienas asmuo nuo 16 m., deklaravęs gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Jonavos rajono gyventojui realizuoti savo sumanymus ir pagražinti rajono viešąsias erdves.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: