Šį savaitgalį startuoja 2020-2021 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų bei moterų tinklinio čempionatai. Sudėtinga situacija dėl COVID-19 pandemijos privertė organizatorius ilgai dėlioti varžybų datas bei nustatyti klubams saugumo reikalavimus.

Vyrų čempionate šiame sezone varžysis keturi klubai – Gargždų „Amber-Arlanga“, Marijampolės „Sūduva“, Kauno „RIO-Startas“ ir Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“. Visi jie dalyvaus ne tik Lietuvos čempionate.

Klaipėdos krašto ekipa jau pradėjo kovas Baltijos tinklinio lygoje, o „RIO-Startas“, „Sūduva“ ir „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ turėtų startuoji naujame Lietuvos-Latvijos nacionaliniame vyrų tinklinio čempionate, tačiau šių varžybų galutinis tvarkaraštis dar nėra patvirtintas dėl kelionių ribojimų.

Lietuvos čempionatą šeštadienį 15 val. Marijampolėje atidarys „Sūduva“ ir „RIO-Startas“. Tai bus ir pirmosios Lietuvos-Latvijos pirmenybių rungtynės, nes abi komandos rungtyniaus toje pačioje grupėje. Sekmadienį 14 val. Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ namuose priims tą pačią „RIO-Starto“ komandą.

Tuo tarpu „Amber-Arlanga“ pratęs kovas Baltijos lygoje. Šeštadienį 15 val. Gargžduose „Amber-Arlanga“ priims Talino „TalTech“ (Estija) komandą, o sekmadienį tą pačią valandą – Tartu „BigBank“ (Estija) klubą.

Dėl čempionato medalių kausis Alytaus „Prekyba-Parama“, Kauno „Kaunas-VDU“, Gargždų SC, Jonavos „Aušrinė-KKSC“, Kauno LSU, Vilniaus „SM Tauras-VTC“ ir Vilniaus universitetas (VU).

Lietuvos moterų pirmenybėse turėsime septynias komandas. Dėl čempionato medalių kausis Alytaus „Prekyba-Parama“, Kauno „Kaunas-VDU“, Gargždų SC, Jonavos „Aušrinė-KKSC“, Kauno LSU, Vilniaus „SM Tauras-VTC“ ir Vilniaus universitetas (VU).

Pirmosios rungtynės įvyks šeštadienį 16 val., kuomet sostinės derbyje susitiks VU ir „SM Tauras-VTC“.

Kol kas bus skelbiami tik artimiausio turo tvarkaraščiai, nes dabartinė situacija neleidžia klubams planuotis savo sezono.

Lietuvos tinklinio teisėjai dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, kurie skirti susipažinimui su specialiais COVID-19 reikalavimais, nustatomais Europos tinklinio konfederacijos – dėl sveikatos apsaugos reikalavimų keisis komandų ir teisėjų pasisveikinimo etiketas bei tvarka – tokiu būdu siekiama, kad būtų užtikrinta kuo mažiau kontakto tarp aikštelėje esančių varžybų dalyvių.

„Šis sezonas bus nelengvas organizavimo prasme. Sudėtinga iš anksto susiplanuoti varžybų tvarkaraščius, nes dėl taikomų pandemijos prevencijos taisyklių, besikeičiančių reikalavimų, bei ir nuolat besikeisiančios COVID–19 situacijos Baltijos šalyse, kelionių ir saviizoliacijos reikalavimų tenka daryti daug pokyčių „čia ir dabar”. Atidžiai sekame informaciją ir su Latvijos, Estijos ir Lietuvos klubais bendraujame kiekvieną dieną, tardamiesi ir ieškodami sprendimų. Kol kas padėtis šalyje kliudo ir sklandžiai paleisti moksleivių čempionatą, kuris vyksta įvairiuose regionuose, kuriuose yra skirtinga COVID-19 situacija. Todėl visi norintys sekti Lietuvos klubų pasirodymą, turėtų sekti savo klubų transliuojamą informaciją, kvietimus į varžybas, taip pat datas turėtų dažniau apsilankyti Lietuvos tinklinio federacijos svetainėje ir tikrinti varžybų datas. Nors padėtis neįprasta, tačiau tikime, kad laukia įdomus sezonas”, – kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Lietuvos Tinklinio Federacijos inf. 

Mato Baranausko nuotr. 

Taip pat skaitykite: