Šiandien Kauno apygardos teismas kaltu dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo pripažino buvusį Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorių Ivaną Dorošą. Jam skirta beveik 34 tūkst. eurų bauda ir lygtinis laisvės atėmimas. Kartu su juo nuteisti ir trijų bendrovių vadovai. Iš viso keturiems nuteistiesiems skirta daugiau nei 88 tūkst. eurų baudų, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). 

Bylos duomenimis, tuometinis Panevėžio ligoninės vadovas neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas kai kurioms bendrovėms dalyvauti Panevėžio ligoninės kardiologijos skyrių kapitalinio remonto, Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės remonto ir įrengimo darbų, medicinos įrangos viešųjų pirkimų konkursuose ir tuos konkursus laimėti. Konkursai vyko diskriminuojant kitus rangovus ir tiekėjus, o už laimėtus konkursus, I. Dorošas tiesiogiai pareikalavo kyšių darbais, paslaugomis, prekėmis, daiktais ir pinigais. Skaičiuojama, kad kyšių vertė – daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Taip pat nustatyta, kad atliekant Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės remonto darbus, bendrovių darbuotojai, dirbę pagal rangos sutartį, Panevėžio ligoninės direktoriaus nurodymu ligoninės patalpose gyveno ir buvo maitinami nemokamai. VšĮ „Respublikinė Panevėžio ligoninė“ buvo padaryta beveik 7 tūkst. eurų turtinė žala.

Kovo 10 d. nuosprendžiu I. Dorošui skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams ir beveik 34 tūkst. eurų bauda. Iš jo taip pat bus konfiskuota daugiau nei 40 tūkst. eurų. I. Dorošui teismas atėmė teisę 3 metus dirbti darbą, susijusį su vadovavimu valstybinėms ar viešosioms įstaigoms arba įstaigų padaliniams bei darbą, susijusį su šiose įstaigose vykdomais viešaisiais pirkimais.

Kartu su ligoninės vadovu pripažinti kaltais trys verslininkai. S. A. nuteistas dėl papirkimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo. Teismas jam skyrė didesnę nei 26 tūkst. eurų baudą. J. Ž. pripažintas kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų suklastojimo, jam skirta beveik 4 tūkst. eurų bauda. Nuteistam dėl papirkimo G. O. skirta beveik 25 tūkst. eurų bauda. 

Ikiteisminį tyrimą šioje didelės apimties byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė. Teismui nagrinėti bylą prokuratūra perdavė 2016 m. gruodžio 28 d., teisminis bylos nagrinėjimas pirmojoje instancijoje truko šešerius metus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme jau išnagrinėta kita byla, susijusi su tuometiniu Panevėžio ligoninės direktoriumi. Šioje byloje ligoninės vadovas buvo pripažintas kaltu dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo. Teismas jam skyrė 3 388 eurų baudą. Kartu buvo nuteista ir buvusi Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja, kuriai buvo skirta 7 540 eurų bauda.

Ivanas Dorošas - buvęs ilgametis VšĮ Jonavos ligoninės vadovas, vyr. gydytojas. 2003 - 2004 - Jonavos savivaldybės tarybos narys,  2007 m. ir 2011 m. išrinktas, bet atsisakęs mandato. 

Pagal STT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: