Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Lietuvos Respublikos politinių organizacijų įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo siūloma praplėsti politinių partijų ir politinių komitetų finansavimo šaltinius kredito unijų paskolomis, antikorupcinį vertinimą. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, politinės partijos ir politiniai komitetai gali gauti paskolą tik iš bankų.

Specialiųjų tyrimų tarnybai atlikus duomenų analizę, nustatyta, kad kas trečias iš beveik 60 Lietuvoje veikiančios kredito unijos vadovas yra politinių partijų narys arba jo sutuoktinis ar artimas giminaitis.

STT taip pat atkreipė dėmesį į palyginti neaukštus reikalavimus kredito unijos įsteigimui. Naujos kredito unijos galėtų būti steigiamos tam tikrai politinei organizacijai, jos politinei kampanijai finansuoti. Atsižvelgiant į tai, kad dauguma kredito unijų veikia regionuose, skirtingose savivaldybėse, STT vertinimu, šis pakeitimas didintų riziką dėl vietos politikų ir šiame regione veikiančios kredito unijos neskaidrių ryšių susidarymo.

STT pažymėjo, kad politinė organizacija, norinti gauti paskolą iš kredito unijos, turėtų tapti kredito unijos nare, dalyvautų kredito unijos valdyme, o tai nederėtų su politinių organizacijų veiklos tikslais ir paskirtimi.

Antikorupcinio vertinimo išvada pateikta Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Išsamiau su antikorupcinio vertinimo išvada galima susipažinti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: