Kas kokiais marškinėliais pasipuošęs dalyvauja savaitę trunkančiame profesinių sąjungų organizuotame streike, matosi nuotraukose. Tačiau reiktų ne tik matyti, bet ir girdėti esmę.

Įmonėje nuo seno profsąjungos (tokį trumpinį panaudosiu) buvo gerbiamos, joms vadovavo pačioje įmonėje dirbantys žmonės, kurie nebuvo atitrūkę nuo darbo žmonių, o įmonės vadovybė niekada nesibodėjo ištiesti ranką ir pasilabinti su darbininku. Įmonė visuomet buvo geidžiamiausių darbo vietų sąraše. Ši tendencija nesikeičia.

Tai kas gi pasikeitė? Pasikeitė tik tie, kurie dėvi baltus marškinius ir ryši kaklaraiščius, ir jie nenori palaikyti glaudesnių ryšių su darbininkais, pasikeitė įmonės profsąjungos dvasia. Jai pradėjo atstovauti, kažkada taip pat bendrovėje dirbusi ponia Birutė. Kodėl sakau ponia? Todėl, kad jos automobilis jai tapus darbininkų atstove, stovi AB „Achemos" vadovybės aikštelėje, o ne šalia darbininkų automobilių, jos nuotraukų galerijoje - gražios ir draugiškos foto, pagrinde su įmonės administracija: smiginio varžybos, išvykos, konferencijos ir t.t., darbininkų tarp jų nesimato, o jei dar atsiversite ir paskaitysite p. profsąjungos pirmininkės Birutės ankstesnius pasisakymus, kažin ar juose aptiksite darbininkišką dvasią. Žodžiu visos žemiškos privilegijos mūsų profsąjungos lyderei prieinamos, o kaip gi kitaip, juk ji dar ir įtakingos rajono partijos narė. Tik štai su darbininkais keistokas ryšis... Jų prireikė, kaip skydo, savoms privilegijoms apginti, pasitelkus į pagalbą ir kitas šalies profsąjungas, kurios, pasirodo , daugiau žino apie mus, po dvidešimt ir daugiau metų dirbančius įmonėje, nei mes patys.

Priklausiau šiai organizacijai, tačiau pradėjus vadovauti p. Birutei, atsisakiau dalyvauti šou programoje. Nes dabartiniai įvykiai labiau primena situaciją apie juodą katę, perbėgusią gatvę p. Birutei, kuri pasijuto įžeista ar nuskriausta, netekusi privilegijų. Aš jau nekalbu apie kyšančias partinių interesų naudas...

Stebėjau streikuojančius, tarp jų buvo visos Lietuvos profsąjungiečiai, bet mūsiškių achemiečių pasigedau. Esu sveikas vyras, sugebantis įvertinti savo poreikius, galimybes ir siekius, dirbu ir tuo didžiuojuosi, bet streikuojančių tarpe matau tuos, kurie siekia mus sugrąžinti į praeitį, kur buvo viskas visų ir niekieno, matau, kad mūsų profsąjungos daugiau nori gauti lėšų iš ES fondų už parodytą aktyvumą.

Tad baigdamas noriu paklausti visų, kurie prisidengę darbininkais siekia savų tikslų: Mūsų marškinėliai balti, o Jūsų?

AB „Achema" darbuotojas Dainius

Tai yra subjektyvi skaitytojo/jos nuomonė ar požiūris už kurią portalo jonavoszinios.lt redakcija neatsako.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: