Sausio 16 d., pirmadienį, Panerių krovinių poste Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė automobilių detalių, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Iš viso sulaikyta daugiau kaip 3,5 tūkst. kilogramų „Ford“, „Garrett“ ir „Renault“ prekių ženklais pažymėtų įvairių automobilių detalių – smagračiai, stūmokliniai varikliai, tarpikliai, kurios, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės savininkų teises.

Prekės vyko tranzitu iš Turkijos į Sakartvelą. Atlikus rizikos analizę ir kilus įtarimų dėl galimų intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų, prekės buvo sulaikytos tolesnei patikrai. 

Dėl šio įvykio surašytas prekių sulaikymo protokolas ir pradėtas tyrimas, siekiant išsiaiškinti sulaikytų prekių originalumą.

Prieš keletą dienų tame pačiame Panerių poste buvo sulaikyta, kaip įtariama, automobilių detalių ir priemonių, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises – vidaus degimo variklio filtrų su „Bosch“ ženklu, automobilių dalių su „Mercedes Benz“ ženklu, alyvos su „Mercedes Benz“ ženklu.

Nuo 2022 m. gruodžio mėn. Vilniaus teritorinėje muitinėje fiksuojamas padidėjęs su automobilių prekių ženklais susijusių sulaikymų skaičius.

Per 2022 m. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė daugiau nei  40 tūkst. prekių, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Dažniausiai sulaikoma klastotų rūbų, avalynės, taip pat vaistinių preparatų.

LR Muitinės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: