Pasak susisiekimo viceministrės Agnės Vaiciukevičiūtės, kiekvienais metais pristatomų periodinių leidinių – laikraščių bei žurnalų – skaičius kaimo vietovėse nuolatos mažėja. Tai mažina ir nepriklausomos informacijos sklaidą.

„Siekdama, kad informacijos prieinamumas kaimo vietovėse nemažėtų, Susisiekimo ministerija pasiūlė sumažinti periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse paslaugos tarifus 2022–2023 metais. Įvertinome pandeminę situaciją ir didėjančias tiek Lietuvos pašto, tiek leidėjų sąnaudas, todėl ieškome visiems tinkamo spendimo“, – sako susisiekimo viceministrė.

Tikimasi, kad toks sprendimas padės periodinių leidinių leidėjams įveikti finansinius ir kitus susijusius sunkumus, kuriems įtaką daro COVID-19 pandemijos nulemti pokyčiai bei dėl konkurencijos su nemokamais informacijos sklaidos šaltiniais vis mažėjančios pajamos iš reklamos.

Paslaugos teikimo nuostoliai bus kompensuojami iš Susisiekimo ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų. Bendrai periodinių leidinių pristatymo kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams paslaugų teikimo nuostoliams kompensuoti 2022 m. ir 2023 m. numatyta skirti iki 7,9 mln. Eur kasmet. Preliminariais skaičiavimais, papildomiems nuostoliams kompensuoti 2022 m. reikės skirti apie 0,6 mln. Eur, o 2023 m. – apie 1,2 mln. Eur.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: