Lauko baldai – kokybė, komfortas ir kaina

Bene svarbiausias sodui jaukumo ir patogumo suteikiantis elementas yra lauko baldai. Natūralu, kad mėgaudamiesi šiltomis dienomis norime pasilepinti ir skaniu maistu ar gaivaus gėrimo taure  gryname ore. Rinktis baldus sodui derėtų atsižvelgiant bent į keletą svarbiausių kriterijų. Pradėkite nuo poreikių – įvertinkite, kokio dydžio sofos, suolo ar kėdžių jums reikės, kad patogiai įsitaisytumėte. Žinoma, visada pravartu pasirūpinti ir keletu papildomų vietų, jei pas jus sumanytų užsukti artimieji ar draugai.

Kitas svarbus aspektas – baldų apmušalų audinys. Jei baldų komplektą ar pavienius jo elementus ketinate statyti ne terasoje ar verandoje, verčiau išsyk ieškoti vandeniui atsparių sprendimų. Pastarieji yra kur kas paprasčiau prižiūrimi, mat nuo tokių neteplių medžiagų lengva nuvalyti tiek dulkes, tiek nutiškusio maisto ar gėrimų dėmes. Be abejonės, rinkdamiesi lauko baldus, įvertinkite ir jų kokybę. Tai padaryti gali būti kiek sunkiau sofas, pufus ar kėdes užsisakant internetu, tačiau skaitydami aprašymus patikimoje ir savo klientų patirtimi besirūpinančioje parduotuvėje tikrai turėtumėte rasti visą reikiamą informaciją. Be to, gerai apžiūrėkite visas pateiktas nuotraukas – jose gali matytis mažiau patikimos jungtys ar ne itin patvarūs mechanizmai.

Jei nuo patvarių baldų komplekto įsigijimo minties sulaiko tik jo kaina, galima pasidomėti skolinimosi galimybėmis. Pildyti paraišką internetu išties paprasta, o lankstų pasiūlymą išsvajotam pirkiniui gausite vos keleto valandų bėgyje, todėl atidėlioti svajonių sodo vizijos daugiau nebereikės. Atminti svarbu ir tai, kad kokybiškesni baldai tarnaus tikrai ne vieną sezoną, todėl daugiau investavę į savo poilsio zoną sutaupysite kasmet neišlaidaudami naujoms pagalvėlėms ar keisdami susidėvėjusias dalis.

Poilsiui sode – ne tik populiarieji hamakai

Lauko baldai sode dažniau naudojami pietaujant ar susirenkant bendrai šeimos vakarienei, o štai poilsiui renkamasi minkštesnės ir jaukesnės variacijos. Bene populiariausiu pasirinkimu jau daugybę metų išlieka hamakai – nerūpestingai vėjyje besisupantis tinklas ar maloni medžiaga leidžia atsipalaiduoti ir supantis pasimėgauti hipnotizuojančia ramybe. Vis dėlto, hamakus pastaruoju metu vis dažniau pakeičia kur kas paprasčiau nukabinamos ar kartu su stogeliu rėme esančios sūpynės bei gultai. Lyjant lietui hamako medžiaga neišvengiamai sušlampa, o tam, kad pastaroji visiškai išdžiūtų, dažnai prireikia bent pusdienio. Be to, dažnai sudrėkstanti medžiaga linkusi pelėti, o laikui bėgant – iš plyšti, tad sodų savininkai hamakus dažnai pakeičia praktiškesniais sprendimais. Pastebėjus lietaus debesis lauko gultą bus kur kas paprasčiau įnešti į pavėsinę ar garažą, o jei minkštoji dalis nuimama – tiesiog atrišti ar atsegti pagalvėlę ir ją paslėpti nuo galimo permirkimo. Sode taip pat puikiai gali įsikurti ir pakabinami krėslai, kurie, artėjant žiemai, jaukiai priglus ir namo viduje prie židinio ar apšiltintoje verandoje. Tokie baldai net ir vasarą yra kur kas praktiškesni ir paprasčiau prižiūrimi – nuo jų po lietaus pakaks nušluostyti vandenį ir sudėti nuimtas pagalvėles.

Vakaro jaukumui – sodo apšvietimas

Sėkmingai įkurdinus lauko baldus bei supamuosius elementus sode belieka pasirūpinti jaukumo suteikiančiais aksesuarais. Bene geriausiai pasiteisina įvairūs apšvietimo sprendimai – girliandos, lemputės su saulės baterijomis ar nedideli žibintai. Įvertinkite sodo dydį ir prijungimo prie elektros galimybes – mažiau lankomose sodybose kur kas geriau pasiteisins lempučių girliandos ar mažyčiai, energiją kaupiantys šviestuvai, nušviečiantys takelius ar mylimiausius augalus tamsiuoju paros metu. Štai nuolatos gyvenamose sodybose galima rinktis ir didesnius, ryškiau šviečiančius žibintus. Tiesa, pastariesiems dažnai reikalingas elektros įvadas, tad dar prieš rinkdamiesi šviestuvų formą ir spalvą įsitikinkite, kad nekils jokių problemų prijungiant šį šviesos šaltinį. Mėgstantiems natūralumą sode verta išbandyti ir paprasčiausias vaško žvakes – jų aromatas nuteikia raminančiai, tad visapusiškai atsipalaiduoti bus dar maloniau.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: