Lapkričio 13 dieną pasaulyje minima Gerumo diena. Ją švęsti kviečia Šveicarijos progimnazijos mokiniai ir mokytojai.


Gerumo diena gimė 1997 metų lapkričio 13 dieną, kai kelios humanitarinės organizacijos pasirašė „Gerumo deklaraciją“ ir pradėjo Pasaulinį gerumo judėjimą.


Kiekvienas pilietis šią dieną kviečiamas padaryti po tris gerus darbus. Pavyzdžiui, padovanoti knygų, maisto, drabužių ar kitaip atliepti bendruomenės poreikius, sakyti gerus žodžius. Paskambinkite seniai matytam draugui ar artimajam – kartais mažyčio pokalbio, dėmesio užtenka, kad žmogus pasijaustų geriau.


Ši diena taip pat yra priminimas formuoti kasdienius įpročius, rodančius ir skleidžiančius gerumą: palaikyti atidarytas duris, pasakyti komplimentų, žiūrint į akis nuoširdžiai išklausyti savo vaikus.


Pasaulinio gerumo judėjimo tikslas –  paprastas: skatinti gerumą visuomenės narių tarpe. Kaip žinome, visame pasaulyje su COVID – 19 viruso blogiu kovoja mūsų visų superherojai - gydytojai. Todėl šią dieną Šveicarijos progimnazijos bendruomenė norėjo tuo gerumu, tuo dėkingumu ir šypsena pasidalinti su mūsų Jonavos rajono medikais. Būtent gydytojų kilni misija dirbti žmonių sveikatos labui įkvepia ir mus tikėti stebuklais ir daug labiau vertinti gyvenimą. Šveicarijos progimnazijos pradinių klasių mokiniai labai noriai prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos: kepė mokykloje naminius sausainius, piešė atvirukus, rašė padėkos laiškus. Visas šias lauktuves labai džiugiai, nuoširdžiai ir su šypsena priėmė Jonavos ligoninės medikai.


Lapkričio 13-ąją švenčiamos Gerumo dienos idėją Šveicarijos progimnazijos socialinė pedagogė ir šios iniciatyvos organizatorė Aušra Navikaitė apibūdina tokiais žodžiais: „Tokiu sudėtingu, chaoso kupinu laikotarpiu norisi suvienyti žmones, pabrėžti gerų darbų svarbą bendruomenėse, sutelkti dėmesį į pozityvią jėgą, kurią mes turime, ir priminti, kad gerumas yra tas siūlas, kuris mus visus jungia. Galime tikėtis, kad įtraukdami vaikus į įvairias socialiai aktyvias veiklas ir ugdydami dėkingumo jausmą ir supratimą nuo mažų vaikystės dienų – užauginsime tikrai atsakingą, kultūringą ir pilietišką kartą.“

Šveicarijos progimnazijos inf.

Taip pat skaitykite: