Lapkričio 30 d.- gruodžio 1 d. Šv. Kalėdų dvasia spindinčioje Vienoje (Austrija) vyko antrasis tarptautinis jaunųjų pianistų ir ansamblių konkursas „Edelveiss 2017“, kuriame Janinos Miščiukaitės meno mokyklos šeštos klasės ugdytinė Julija Rockina (mokytoja Roma Balienė) laimėjo pirmą vietą ir buvo apdovanota specialiu diplomu už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Julija Rockina savo amžiaus grupėje laimėjusi pirmą vietą surinko 95,1 balus, o Grand Prix skirtas konkurso dalyvei Daphne Delicata surinkusiai 98,6 balo.

Šiais metais konkursas, kurį organizuoja Austrijos lietuvių bendruomenė ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija, buvo dedikuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ta proga konkurso dalyviai – jaunieji pianistai ir ansambliai – konkursinėje programoje buvo kviečiami atlikti lietuvių kompozitorių kūrinius bei buvo įsteigta speciali nominacija.

Vertinimo komisija puikiai įvertino Julijos atliekamus Stasio Vainiūno „Žiogą“ ir „Vapsvą“ iš „Vabzdžių siuitos“ ir skyrė jai šią nominaciją.

Į antrąjį konkursą „Edelveiss 2017“ atvyko daugiau nei 60 dalyvių iš 8 šalių: Lietuvos, Austrijos, Vokietijos, Ukrainos, Maltos, Turkijos, Azerbaidžiano ir Rusijos. Konkursinę programą vertino tarptautinė 6 narių  komisija, kuriai vadovavo Baku Muzikos akademijos docentas ir Antalijos valstybinės konservatorijos lektorius, pianistas Samir Mirzoev. Komisijoje taip pat dirbo Kijevo R. Glier Muzikos instituto rektoriaus pavaduotoja profesorė Anna Smechova, pianistės Veronika Kopjova ir Eglė Kirkaitė, fortepijono mokytoja-ekspertė Rasa Derbutienė, birbynininkas Irmantas Andriūnas.

Nuotraukos: J.Miščiukaitės meno mokyklos

Autorė: Roma Balienė - mokytoja metodininkė 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: