Kaip yra žinoma, daugiau nei prieš pusmetį Jonavos mieste, o tiksliau trijose gatvėse - Vasario 16-osios, Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvėse – įrengtos greičio matuoklių "dėžės". Rajono biudžeto lėšomis įsigytas vienas greičio matavimo įtaisas, kuris pakaitomis naudojamas jau minėtose gatvėse.

Kad greičio matavimo įtaisas daro teigiamą įtaką greičio mažinimui mieste, galime įsitikinti pagal fiksuojamus greičio pažeidimų duomenis, kuriuos buvo pateikusi Kelių policijos tarnyba:  praeitų metų rugsėjo  17-30 dienomis matuoklis Jonavoje užfiksavo 2000 pažeidėjų, spalio 25 - lapkričio 7 dienomis užfiksuoti 1145 pažeidėjai, o štai gruodžio 20 - sausio 2 dienomis pažeidėjų beliko vos 389.

Saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas teigia, kad greičio matuokliai – pati efektyviausia priemonė pažaboti lakstūnus.

„Siekiant užkardyti greičio viršijimo atvejus, Jonavoje įrengiamos įvairios priemonės, tačiau, mano manymu, geriausios iš jų - greičio matuokliai.

Tuomet, kai praeitais metais mieste įrengėm tris stacionarias greičio matavimo vietas, pagal tą statistiką, ką matome, labai daug vairuotojų viršija greitį, kas yra labai apmaudu.

Dėl to praeitų metų pabaigoje vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje nutarėm kreiptis į savivaldybės administraciją prašydami, kad numatytų papildomų lėšų Jonavos mieste įrengti dar kelias stacionarias greičio ribojimo vietas. Tikimės, kad šių metų vasario 10 d. tarybai patvirtinus rajono biudžetą, mieste atsiras dar daugiau tokių vietų, kai lakstūnai galės susimokėti ir paremti ne tik Lietuvos valstybės biudžetą, bet ir Jonavos rajoną“, - teigia  Saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas.

Tarybai pritarus 2022 -ųjų metų rajono biudžetui, kurio projekte įtraukta eilutė „Saugaus eismo priemonių įrengimas,  gatvių horizontalus ženklinimas, greičio matavimo įrangos įsigijimas ir aptarnavimas“, Jonavos mieste būtų įrengtos dar trys stacionarios greičio matuoklio „dėžės“ skirtingose gatvėse. Naujas greičio matuoklis būtų naudojamas „dėžėse“ pakaitomis, t.y., veiktų tuo pačiu principu, kaip jau dabar esamose  Vasario 16-osios, Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvėse.

Kokios tai būtų Jonavos miesto gatvės, kol kas nėra žinoma.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: