Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose bus pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje S. V. kaltinamas dėl šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimo (Baudžiamojo kodekso 314 str. 1 d.).

Remiantis kaltinamuoju aktu, S. V. kaltinamas, kad būdamas įrašytas į karo prievolininkų sąrašą ir tris kartus baustas administracine tvarka dėl karo prievolininkų pareigų nevykdymo, vengė privalomosios karo tarnybos. Asmuo kaltinamas, jog turėdamas pareigą atvykti, susisiekti ir pateikti reikalingus dokumentus, reikalingus karo prievolei administruoti, be jokių pateisinamų priežasčių vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą ir nepristatė jokių dokumentų.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis pripažino dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos ir nurodė, kad privalomosios karo tarnybos vengia dėl savo religinių įsitikinimų. Asmens įsitikinimu, jis negali atlikti privalomosios karo tarnybos ir laikyti ginklo dėl savo suverenaus tikėjimo. Asmens įsitikinimu, privalomosios karo tarnybos atlikimas pažeistų jo teisę į laisvę bei asmeninę žmogaus neliečiamybę.

Pirmasis šios bylos teisiamasis posėdis vyks birželio 25 d.

Kauno apylinkės teismo inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: