Tiek jonaviečių, tiek miesto svečių traukos objektu vos nuo pirmų atidarymo dienų tapęs Jonavos baseinas pradėjo antrąjį savo darbo sezoną. Kaip pasakoja baseino direktorė Aira Kaunietė, jau galima matyti, kad šiais metais bus fiksuojamos kiek kitokios lankytojų tendencijos, tačiau baseino paslaugų ratas išlieka toks pat platus siūlomos ir mokamos, ir nemokamos paslaugos.


Atnaujinimų ne vienas


Jonavos baseinas techninei pertraukai buvo uždarytas nuo liepos 17-osios iki rugpjūčio 20-os dienos. Per tą laiką jame atliktas ne vienas svarbus darbas.


Pagal Lietuvos higienos normą HN 109:2016 „Baseinų visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ Jonavos baseine buvo išleistas visos sistemos vanduo, baseinų dugnai ir sienos valomi naudojant aukšto slėgio įrangą, dezinfekuojami. 


Buvo valoma ir dezinfekuojama baseino vandens persipildymo sistema, baseino vandens balanso rezervuarai, vandens purkštukai ir pan. 


Sutvarkytos pirtys: pakeistos pirčių apšvietimo sistemos, pakeista degusios pirties mediena bei klientų apgadinta mediena pirtyje su garu. Turkiškoje pirtyje atlikti garantiniai grindų šildymo sistemos darbai, kitose pirtyse atlikti įvairūs kosmetiniai remonto darbai. 


Baseino rūsio patalpose įrengtos sandėliavimo patalpos. Naujai sumontuota baseinų persipylimo kanalų plovimo sistema.


Baseinų technologijos sistemų balansiniuose rezervuaruose įrengti liukai ir laipteliai aptarnavimo darbams. Plaukimo baseino ir SPA erdvės patalpų valymui sumontuoti papildomi vandens čiaupai ir elektros kištukiniai lizdai, nuveiktus darbus vardijo A. Kaunietė. 


Vieni atpigo, kiti šiek tiek pabrango


Naujas sezonas pradėtas ir pasikeitusiomis paslaugų kainomis.


Jau turėdami šiokius tokius baseino išlaikymo kaštų duomenis, teikėme Jonavos rajono tarybai Jonavos baseino mokamų viešųjų paslaugų kainų pasiūlymą, kuris buvo patvirtintas. 


Dieniniai apsilankymai baseine šiek tiek atpigo, o vakariniai ir savaitgalių – pabrango, kalbėjo A. Kaunietė.


Neseniai, rugsėjo 21-ąją, startavo nauja galimybė internetu įsigyti Jonavos baseino dovanų kuponus. Šie galioja 6 mėnesius. Kuponus įsigyti galima paspaudus čia. 


Jautrioms visuomenės grupėms nemokamai


Jonavos baseinas ir toliau vykdo Jonavos rajono savivaldybės administracijos remiamą visuomenės sveikatos specialiąją programą „Jonavos rajono gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas“.


Pagal ją, Jonavos baseine tikslinėms grupėms – senjorams, neįgaliesiems asmenims ir „Pola“ kortelės turėtojams, organizuojamos mankštos vandenyje.


Programos dėka, iki metų pabaigos mūsų baseine mankštinsis 7 senjorų grupės, 8 neįgaliųjų ir 2 „Pola“ kortelės turėtojų grupės. 


Visos grupės jau užpildytos, bet vis sulaukiame senjorų skambučių, kurie taip pat norėtų sudalyvauti mankštose. Dėl to planuojame peržiūrėti praėjusio mėnesio senjorų lankomumo duomenis ir į atsilaisvinusias vietas pakviesime norinčius, kalbėjo A. Kaunietė.

 
Dėmesys mokiniams


Jonavos baseinas taip pat vykdo Jonavos rajono savivaldybės administracijos remiamą visuomenės sveikatos specialiąją programą Vaikų traumatizmo profilaktika.


Remiantis programos nuostatais, 2 klasių mokiniai kartą per savaitę turi vieną nemokamą plaukimo pamoką. 
Taip pat baseine lankosi Jonavos Jeronimo Ralio gimnazistai gimnazijos sporto klasės mokiniai per savaitę turi vieną užsiėmimą baseine. Šiuos užsiėmimus finansuoja Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, teigė A. Kaunietė.


Nauji veidai


Prie Jonavos baseino kolektyvo prisijungė ne vienas naujas darbuotojas.


Po vasaros atostogų baseine darbus pradėjo direktoriaus pavaduotoja sportui ir renginiams Miglė Jakštienė. Su pavaduotoja jau susipažino mūsų švietimo įstaigos ir plaukimo treniruotes lankančių vaikų tėveliai. 


Mankštose su šypsena ir energingu dėmesiu senjorus bei POLA kortelių turėtojus pasitinka instruktorė Kamilė. O žmonių su negalia fiziniu aktyvumu baseine rūpinasi instruktorė Ema. 


Baseine dirbti pradėjo ir nauji gelbėtojai: Lukas, Karolina ir Kateryna, apie pokyčius pasakojo įstaigos vadovė.

 
Kavinė mėgiama


Nors baseino vandens pramogos gyventojams buvo neprieinamos kiek daugiau nei mėnesį, jie net ir pertraukos metu noriai rinkdavosi baseino kavinę. 


Ją pamėgo ne tik miesto gyventojai, svečiai, bet ir organizacijos. Džiaugiamės ypatingu sporto mėgėjų dėmesiu, kuomet vykstant futbolo, diskgolfo, tinklinio varžyboms, susibūrimo vieta tampa būtent baseino kavinė. 


Joninių slėnyje vykstant šventėms ar stadione varžyboms, sulaukiame turistų ir kitų miestų varžybų dalyvių.
Baseinui darbus pradėjus visu pajėgumu, kavinėje mielai sutinkame jame sportuojančius senjorus ir žmones su negalia. Jie jaukiai pailsi kavinės patalpose.


Tarp dažnų kavinės lankytojų ir  artimiausių įstaigų darbuotojai: ligoninės, poliklinikos ir kt., pasakojo A. Kaunietė. 


Pastebima, kad didėja ir norinčių savo šeimos ar draugų šventes paminėti baseine skaičius.


Tokiems asmenims rekomenduojame iš anksto rezervuoti vietas, aptarti šventės lūkesčius, kad mūsų paslaugos paliktų tik gerus įspūdžius bei prisiminimus, akcentavo pašnekovė. 


Didžiausias užimtumas savaitgaliais


Pastebima, kad prasidėjus naujam sezonui baseinas daugiau lankytojų sulaukia savaitgaliais. 


Per savaitę mus aplanko apie 15002000 lankytojų. Neturime tokio užimtumo, kaip buvo pirmaisiais baseino gyvavimo mėnesiais, todėl visus norinčius ar nespėjusius apsilankyti per patį piką, kviečiame tai padaryti artimiausiu metu. 


Iki šios dienos baseiną yra aplankę apie 78 500 lankytojų. Labai tikimės iki metų galo sulaukti ir 100 000-ojo, sakė Jonavos baseino direktorė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: