Šventinę Kovo 11-ąją Jonavoje vyko tradicinis, jau 34-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti. Šios varžybos tuo pačiu buvo ir trečiasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas. 

Pagrindinėje 15 km distancijoje nugalėjo olimpiečiai Remigijus Kančys ir Vaidas Žūsinaitė-Nekriošienė.  

Nors oro sąlygos nelepino, savo jėgas 15 arba 2 km distancijose išbandė beveik 700 žmonių. 

R. Kančys trasą nuo obelisko A. Kulviečiui iki Jonavos centro įveikė per 47 min. 58,9 sek. Nedaug nuo jo atsiliko prizininkais tapę Lukas Tarasevičius (48.14,7) ir Aurimas Rimkus (48.15,8).

„Nebuvo pati sunkiausia trasa, galbūt kiek sudėtingiau tik paskutiniuose 2 km, nes yra kalnas ir daug posūkių. Džiaugiuosi, kad šiandien oras mus lepino, priešingai negu dieną prieš tai. Kadangi prieš tai gausiai prisnigo, tai į automobilį buvau įsidėjęs keletą porų batų, nes iki paskutinės akimirkos nežinojau su kuriais reikės bėgti. Labai smagu, kad Jonavoje netrūko pajėgių bėgikų ir kova buvo iki pat galo“, - pasakojo R. Kančys. 

V. Žūsinaitė-Nekriošienė finišavo per 53 min. 46,9 sek. Tarp moterų antra liko kita žinoma bėgike Loreta Kančytė (54.34,7), trečia – Gitana Akmanavičiūtė (57.16,5). V. Žūsinaitė-Nekriošienė šiame bėgime pakartojo praėjusių metų sėkmę.

„Šiame bėgime visada būna gera nuotaika, man visada patinka Jonavoje bėgti, ypač tokia gražia proga. Pernai prabėgau kur kas greičiau ir lengviau. Turbūt tam įtakos turėjo oras, bet ir pati savijauta nebuvo pati geriausia. Dėl to laikas prastesnis nei pernai. Pavyko greitai pradėti ir taip atitrūkau nuo varžovių. Tai vienas iš tų kartų, kai nejaučiau konkurenčių alsavimo“, - kalbėjo V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 

Tradiciškai šiame bėgime dalyvavo ir 15 km distanciją įveikė Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. 

„Stengiuosi tradicijų neapleisti, - šypsojosi M. Sinkevičius. – Kiekvieną kartą svarstome koks bus oras. Šiais metais oras nelepino, bet bėgti, net ir beveik nepasiruošus, buvo smagu. Esame sportiškas miestas, todėl smagu, kad žmonės sportuoja ir dalyvauja šiame tradiciniame bėgime.“ 

2 km trasą Jonavos mieste greičiausiai įveikė Dovydas Pauras (7.03,1) ir Nikita Liatukaitė (7.43,0). 

Bendroje LBT įskaitoje po trijų etapų pirmauja Remigijus Zalumskis (2561 tšk.). Antrąją vietą užima latvis Sergejus Maslobojevas (2526 tšk.), trečiąją – Artūras Linga (2432 tšk.). 

Tarp moterų lyderiauja Dalia Lukošienė (1938 tšk.), Gitana Akmanavičiūtė (1727 tšk.) ir Diana Banienė (1721 tšk.). 

Jau kitą šeštadienį – kovo 19-ąją – vyks IV Lietuvos bėgimo taurės etapas. Sportininkai ir aktyvaus gyvenimo mylėtojai šįkart rinksis į Šiaulius, kur vyks kiek neįprastos nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“. 

Organizatorių info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: