Kiekvieną penktadienį bendrovė „Jonavos vandenys“ skelbia naujausius vandens tyrimų rezultatus. Savaitinius tyrimų duomenis rasti bei juos palyginti tarpusavyje galite įmonės interneto svetainėje ČIA. 

Jonavos r. geriamojo  vandens mėginiai praėjusią savaitę paimti Mokyklos g. 6, Smėlio g, 11, Sodų g. 3A, Kranto g. ir Jonavos vandens gerinimo įrenginiuose po filtru. Dažnu atveju vandens mėginiai būdavo imami ir Ragožių kaime bei Stoties g. 23, tačiau Ragožiuose užšalus vamzdynui, o Stoties g. atjungus vandens kolonėlę, mėginiai nepaimti. Pašalinus kliūtis, vandens mėginiai bus paimti ir iš minėtų vietų.

Vasario 19 dienos duomenimis, lyginant su ankstesne savaite, kai tyrimų rezultatai buvo pateikti vasario 12-ąją, indikatorinių rodiklių duomenys keičiasi į gerąją pusę. Kitaip tariant, vandens kokybės situacija stabilizuojasi -  kolonijas sudarančių vienetų skaičius (KSV) 22 C temperatūroje nebėra toks aktyvus ir nuolat mažėja. Ir tai vienintelis rodiklis, kuris šiai dienai, bei tikimasi nebeilgam, viršija nustatytas higienos normas HN 24:2017.  

Raginama pranešti įmonei

Anot bendrovės direktoriaus, nors ir sumažėjo gyventojų pranešimų dėl prastos vandens kokybės, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kuomet daugiabučiuose namuose, ypač vakarais, iš čiaupų pasirodo rudos, gelsvos spalvos vanduo.

„Jau žinom iš praktikos, kuomet vakare, gyventojams grįžus iš darbų, pagausėja ir vandens naudojimas. Padidėjęs vandens greitis išjudina vamzdžių sienelėse iš seniau užsilikusius geležies ar kitų nešvarumų likučius. Tokiu atveju, jei situacija kartojasi, raginame apie tai pranešti mums. Konkrečiame name paimsime mėginius, juos ištirsime ir, esant poreikiui, atliksime sistemos praplovimą“, - ragina bendrovės „Jonavos vandenys“ direktorius Romas Keliauskas.

Atkreipiamas dėmesys, kad iš aukščiau nurodytų vietų paimtų mėginių rezultatai gali neatspindėti visos miesto situacijos, todėl įmonė prašo gyventojų informuoti apie pakitusios kokybės tiekiamą vandenį. Pranešant apie tai, nurodykite gatvę ir namo numerį, datą ir laiką, jei turite, atsiųskite vaizdo medžiagą. Prašoma galimybės susisiekti su pranešėju.

Apie pasikeitusią vandens spalvą ar stiprų kvapą pranešti galite el. paštu: administracija@jonavosvandenys.lt , tel. nr.: 8-349-52904.

Sekantys geriamojo vandens mėginiai bus imami vasario 22 dieną, tyrimų rezultatai bus pateikti vasario 26 – ają.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: