Lapkričio 18 dieną esame skelbę, kad UAB „Jonavos vandenys“ išvalė ir dezinfekavo aštuonis miesto vandens gręžinius, kuriuose buvo aptiktas didesnis nei įprasta bakterijų kiekis. Tęsiant vandens gerinimo įrenginių dezinfekciją, šiandien dienai nuspręsta atsisakyti vieno iš naudojamų vandens gręžinių ir pradėti eksploatuoti turimą, užkonservuotą gręžinį bei jo vandenį tiekti gyventojams.

„Pirmame pakėlime atsisakėme vieno iš 8-ių naudojamų gręžinių, nes jo rodikliai nėra tinkami. Turime 12 užkonservuotų nenaudojamų vandens gręžinių iš kurių vieną „atgaivinome“ ir ketiname pradėti naudoti. Jau esame atlikę vandens tyrimus, kurie atitinka normas ir ketiname jį pradėti eksploatuoti kitos savaitės pabaigoje. Noriu akcentuoti, kad pradėjus naudoti „atgaivinto“ vandens gręžinio vandenį, staigių pokyčių gyventojai nepajus, mat siekiant pašalinti visas grėsmes, toliau tęsime dezinfekavimo darbus, todėl gyventojai dar gali jausti pakitusį vandens skonį ir kvapą“, - sako UAB „Jonavos vandenys“ direktorius Romas Keliauskas.  

Didesnis nei įprasta bakterijų kiekis gręžiniuose galėjo atsirasti natūraliu būdu. Manoma, kad naudoto ir šiuo metu atsisakyto gręžinio vanduo galėjo pablogėti dėl klimatinių sąlygų: šiltos žiemos ir aktyvesnės ūkininkų veiklos.

Net ir pradėjus eksploatuoti užkonservuoto gręžinio vandenį, vandens gerinimo įrenginių dezinfekcija būtina, siekiant pašalinti visas rizikas. Dezinfekavimo darbus - mažomis dozėmis įterpiant natrio hipochlorito tirpalą į vandens gerinimo technologinį procesą – ketinama tęsti iki Kalėdų. Tikimasi, kad per didžiąsias metų šventes – Kalėdas - jau turėsime visiškai įprastą vandenį.

Naujausius, gruodžio 11 dienos Jonavos m. geriamojo vandens kokybės rodiklius rasite ČIA.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: