Šiuo metu Sodų g. yra įrengtas paviršinių (lietaus) nuotekų tinklas ir išleistuvas į Varnakos upelį, tačiau nėra įrengta paviršinių nuotekų valymo įrenginių. Įvertinus esamą situaciją ir šiuo metu galiojančius teisės aktus, ketinama statyti  modernius lietaus (paviršinių) nuotekų valymo įrenginius Sodų g.

Spalio mėnesio vidury pasirašyta sutartis su rangovu – projektą įgyvendins UAB“KRS“

„Tai yra tęstinis 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ projektas.  Sodų gatvėje vykdant statybas nebus taip, kaip buvo J. Basanavičiaus gatvėje, kurios kėlė daug nepatogumų. Šios statybos bus lokaliai, vienoje vietoj. Darbai bus atliekamai panašiai kaip Panerių gatvėje – prie Varnakos upelio bus įkasta talpa.

Spalio mėnesio vidury pasirašyta sutartis su rangovu – projektą įgyvendins UAB“KRS“. Sutarties terminas – 18 mėn. Realūs žemės kasimo darbai prasidės kitų metų pavasarį, nes dabar atliekamas projektavimas, tyrinėjimo darbai ir pan. “, - pasakoja laikinasis UAB „Jonavos vandenys“ vadovas Romas Keliauskas.

Naujų valymo įrenginių statybos tikslas – išvalyti taršias paviršių nevalytas nuotekas, kad užterštumas nepatektų į Neries upę.

Naujų paviršinių nuotekų valymo įrenginių našumas bus 700 l/s. Sodų g. įrengtas nuotekų išleistuvas sujungs keturis Jonavos m. baseinus.

Duobių kasimo vietose bus atstatomos statybos metu išardytos gatvių dangos, pėsčiųjų takai, vejos, žvyro dangos su visais pasluoksniais. Pagal pirminius projektinius pasiūlymus, preliminariai bus iškirsta 11 gluosnių, tačiau darbų eigoje šis skaičius gali keistis.

Naujų valymo įrenginių statybos tikslas – išvalyti taršias paviršių nevalytas nuotekas, kad užterštumas nepatektų į Neries upę.

„Pagal Jonavos miesto teritorijos bendrąjį planą ir Jonavos miesto paviršinių nuotekų infrastruktūros plėtros specialųjį planą teritorijoje yra atskirtoji nuotekų sistema. Dalis lietaus nuotekų patenka į buitinių nuotėkų tinklus, nes ne visose gatvėse yra lietaus nuotekų tinklai. Nuo ypatingai užterštų teritorijų (prekybos centrų, automobilių stovėjimo aikštelių, degalinių) lietaus nuotekos yra valomos ir tik tada išleidžiamos į lietaus nuotėkų tinklus.  Paviršinių (lietaus) nuotekų valymo įrenginių, UAB „Jonavos vandenys“ žinioje, nėra. Vienas paviršinių nuotekų valymo įrenginys yra įrengtas ties išleistuvu (...), kur paviršinės nuotekos  daugiausiai surenkamos nuo pramoninės teritorijos. Likusios paviršinės nuotekos į aplinką išleidžiamos be valymo, o tai turi neigiamos įtakos gamtinei aplinkai, t.y. nuo taršių paviršių nevalytos nuotekos patenką į Neries upę“, - rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: