Šiuo metu daugelis gyvena Velykų laukimu. Skubama kepti pyragus, ruošti įvairius patiekalus šventiniam stalui.  Deja, tiek pasiruošimo metu, tiek per pačias Velykas neišvengiama skaudžių nelaimių. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, kasmet per šias šventes ne tik pleška namai, bet ir žūstama ugnyje.  2007 m. Lietuvoje per Velykas gaisruose žuvo 10 gyventojų, 2014 m. ugnis pasiglemžė 3  gyvybes, 2020 m. šių švenčių metu žuvo 4 žmonės. 

„Deja, per šventes gyventojai neretai pamiršta saugumą. Yra kilęs ne vienas gaisras, kai į sodybas suvažiuoja daug svečių, o besistengiant, kad būtų šilta, neatlaiko šildymo įrenginiai, įsiplieskia ugnis ir dėl elektros instaliacijos. Be to, vartojant alkoholį, visada didesnė ir nelaimių tikimybė, nes nepaisoma atsargumo,“ – sako priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis.   

Kaip rodo gyventojų žūčių gaisruose statistika,  dažniau juose žūstama mėnesio viduryje. Tragiškų gaisrų aplinkybės kartais liudija, kad gyventojai, gavę išmokas,  neatsispiria alkoholio pagundai...  Todėl, pasak R. Pumpučio, būtų gerai, kad žmonės dažniau dirsteltų pro langus, ar iš tokių kaimynų namų nevirsta dūmai ar liepsnos. Nes kuo anksčiau pastebėjus gaisrą ir ėmus jį gesinti, tuo didesnė tikimybė išgelbėti ir žmogaus gyvybę.

Ugniagesiai primena, kad daugelio gaisrų galima išvengti, jei be priežiūros nebūtų paliekamos besikūrenančios krosnys, šildymo įrenginiai ar degančios žvakės, jei nebūtų jungiami į vieną kištukinį lizdą keli elektros prietaisai ir atsargiai naudojama atvira ugnis.

Šiais metais gaisrai jau nusinešė 31 žmogaus gyvybę.

PAGD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: