Aplinkos viceministras Danas Augutis ir ministerijos specialistai nuotolinio susitikimo metu su Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių viceministrais Ruslanu Grechanyk, Serhiy Vlasenko ir Oleksandru Krasnolutsky aptarė Lietuvos patirtį valstybinių miškų valdymo reformų srityje. Ukraina, remdamasi Lietuvos pavyzdžiu, planuoja sujungti visus miškų ūkius į vieną įmonę. 

„Lietuvos patirtis transformuojant valstybinių miškų valdymą ir apjungiant urėdijas yra gan nauja. Ši pertvarka jau duoda savo rezultatų – gerėja miško priežiūra, neliko atlyginimų skirtumų tarp tą patį dirbančių miškininkų skirtingose šalies vietose, įmonė stabili, pelninga ir turinti ambicingų tikslų. Mūsų patirtis ir nueitas kelias domina kolegas iš Ukrainos. Labai tikimės, kad, net ir esant tokiai geopolitinei situacijai, Ukrainai taip pat pavyks judėti teisinga kryptimi“, – sako aplinkos viceministras Danas Augutis. 

Aplinkos ministerijos komanda susitikimo metu pasidalijo gerąja patirtimi, kaip prieš penkerius metus Lietuvoje pradėtas reformuoti miškininkystės sektorius: 42 miškų urėdijos sujungtos į vieną valstybės įmonę – Valstybinę miškų urėdiją (VMU), kuri šiuo metu turi 26 regioninius padalinius. Įkūrus įmonę miškininkystės funkcijos Lietuvoje tapo labiau orientuotos į miškų auginimą, apsaugą ir priežiūrą. VMU pavyko optimizuoti miškų ūkio struktūrą ir funkcijas, sujungti įvairias funkcijas į vieną valdymo centrą, išlaikyti miškininkystės specialistų komandą. 

Susitikime išanalizuota dabartinė situacija ir sutarta, kad detalus reformos planas bus aptartas rugsėjo mėnesį vyksiančio aplinkos ministro Simono Gentvilo ir įvairių sričių specialistų vizito į Ukrainą metu. „Toks pasikeitimas patirtimi yra itin naudingas, nes padės rasti efektyvių sprendimų sėkmingai miškų ūkio valdymo reformai Ukrainoje“, – dėkojo Serhijus Vlasenko. 

Primename, kad Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių ministras Ruslanas Strilecas ir Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitarė dėl praktinės Lietuvos pagalbos gerinant Ukrainos aplinkos būklę ir europinę integraciją. Lietuva perduos Ukrainai labai reikalingų didelio pravažumo automobilių miškininkams ir nacionalinių parkų darbuotojams bei kitos įrangos: 5 priešgaisrinius automobilius, 25 automobilius, 2 valtis, 300 ugniagesių aprangos komplektų. Keli visureigiai keliaus į karo zoną, kur bus naudojami renkant įrodymus dėl žalos aplinkai. 

Lietuva taip pat prisidės prie naujausio, neseniai įsteigto nacionalinio parko „Pushcha Radzivila“, kuriame atkuriamos pelkės, parengimo geresnei laukinės gamtos ir buveinių apsaugai bei žmonių lankymui. 

Išsamiau, kaip ukrainiečiai vertina Lietuvos miškų valdymo reformą skaitykite čia

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: