„Lietuvos indėlis kovoje už Ukrainos laisvę jau siekia milijonus šaudmenų ir tūkstančius ginklų, o gauta grąža – išmoktos vertingos pamokos ir sustiprinta Lietuvos gynyba.  Lietuva tęsia savo nenutrūkstamą paramą šiandien 32-ąsias nepriklausomybės metines švenčiančiai Ukrainai, o  bendra karinės paramos Ukrainai suma nuo karo pradžios jau perkopė pusę milijardo eurų“,  –  sako  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ukrainos nepriklausomybės metinių proga Lietuva siunčia  dar vieną karinės  paramos paketą, kurio  vertė –  41 mln. eurų, o jame  „Carl Gustaf“  amunicija,  šautuvai, jūrų stebėjimo radarų komplektai, 5,56 mm šoviniai, generatoriai, antidronai ir kt. parama. Ukrainai taip pat bus perduotos ir raketų paleidimo sistemos NASAMS.

Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius Lietuvos jau perduota karinė parama Ukrainai apima sraigtasparnius Mi-8, priešlėktuvinius pabūklus L-70 su amunicija, M113 šarvuotuosius transporterius, milijonus šovinių, granatsvaidžių amuniciją.

Lietuva taip pat rengia ekspertines konsultacijas,  skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus,  prisideda ir prie Ukrainos karių rengimo, veda jiems kursus,  Lietuvos kariuomenės instruktoriai taip pat dalyvauja operacijoje „Interflex“, kurios metu drauge su kitais NATO sąjungininkais moko Ukrainos karius kovinių subtilybių.

Lietuvoje gydosi ar reabilitacijoje jėgas atgauna mūšiuose sužeisti ukrainiečių kariai. Gydymo ir reabilitacijos įstaigos jau yra priėmusios apie 200 sužeistų Ukrainos gynėjų, ketinama priimti dar daugiau.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: