Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius nuotoliniu būdu susitiko su Ukrainos valstybinės ekstremaliųjų situacijų tarnybos vadovu generolu majoru Serhij Kruk. Departamento direktorius S. Greičius pažymėjo,  kad mūsų šalies ugniagesiai visa širdimi remia Ukrainą, kovojančią su Rusijos agresija, ir didžiuojasi šios šalies ugniagesių drąsa ir pasiaukojimu.     

Ukrainos Valstybinės ekstremaliųjų situacijų tarnybos vadovas trumpai papasakojo apie situaciją šalyje ir sunkų ugniagesių darbą karo sąlygomis. Nuo karo pradžios Ukrainoje jau žuvo 23 ugniagesiai gelbėtojai,  daugiau nei 50 buvo sužeista.

Pasak jo,  neseniai įvykusi nelaimė buvo ypač skaudi – vykdant gelbėjimo darbus, sprogus sprogmeniui,  buvo sunkiai sužeisti 5 ugniagesiai.

Ugniagesiai susiduria su  daugybe iššūkių.  Jiems tenka gesinti milžiniškus gaisrus, kurie apima 100 000 – 200 000 kv. metrų plotą, tuo pačiu metu kyla po  20–30 gaisrų.  Stokojama resursų. Karo metu susprogdinta dešimtys priešgaisrinių tarnybų ir sunaikinta šimtai gaisrinių automobilių.

Beje, ugniagesiai gelbėtojai Ukrainoje atlieka ir išminavimo darbus. Vadinamieji „valymo“ darbai kelia itin didelį pavojų, nes Rusijos kariuomenė minuoja viską, ką užgrobia – pastatus, žemės sklypus. Be kitų gelbėjimo darbų, ugniagesiai evakuoja gyventojus, šalina pavojų keliančias konstrukcijas.

S. Kruk sakė, kad Ukrainos ugniagesiams reikia apsauginių drabužių, pirštinių,  batų, apsauginių akinių, šalmų, neperšaunamų liemenių, pažymėdamas, kad prie didelių darbinių apimčių  viskas labai greitai  susidėvi. Jis nuoširdžiai padėkojo  Lietuvos ugniagesiams už jau suteiktą pagalbą, pasidžiaugė, kad ugniagesių bendruomenė tokia vieninga.

 Ukrainos ugniagesiams gelbėtojams iš Lietuvos jau yra išgabentos dvi paramos siuntos. Pirmojoje siuntoje šios šalies gelbėtojus pasiekė gaisrų gesinimui ir gelbėjimo darbams atlikti reikalinga įranga. Jiems buvo nugabenti mobilūs šildymo prietaisai, individualūs dozimetrai, dujokaukės, ugniagesiams skirtos pirštinės, pošalmiai, ryšiui užtikrinti reikalinga įranga ir kt. O antrojoje siuntoje, kuri išgabenta vakar,  beveik 2 tūkst. vienetų gaisrinėms žarnoms skirtų galvučių,  reikalingų prijungiant jas  prie gaisrinės įrangos. „Šio susitikimo metu taip pat aptarėme  Ukrainos ugniagesių poreikių prioritetus. Dėsime visas pastangas, kad juos kuo greičiau pasiektų ir kitos pagalbos siuntos. Džiaugiamės, kad galime jiems padėti,“ – sakė S. Greičius.

Pagalba Ukrainos ugniagesiams bus teikiama ir ateityje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: