Šį savaitgalį Upninkų seniūnijos teritorijoje vyko tradicinis vis kitoje Lietuvos vietoje vykstantis Mokslų akademijos turistų klubo ir Lietuvos keliautojų  sąjungos organizuotas  49-asis pėsčiųjų maratonas. Į žygį registravosi apie 350, o prabudę saulėtą šeštadienio rytą atvyko dalyvauti virš 450 žygeivių. 

Keliautojų amžius labai skirtingas – jauniausia dalyvė, nešioklėje mamos nešta, šiemet gimusi Rugilė, vyriausi - virš 80 m. Jaunuoliams iki 18 m. buvo paruoštos dvi trasos po 25 km šeštadienio ir sekmadienio rytais, moterims – trys etapai po 25 km (50 km šeštadienį ir 25 km sekmadienį), vyrams ir supermoterims – keturios trasos po 25 km (50 km šeštadienio dieną, 25 km orientacinė trasa naktį ir rytinė 25 km sekmadienį). 

Bazinėje stovyklavietėje, įsikūrusioje Upninkuose, prie Upninkų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, Paupio g., jau nuo penktadienio pavakario laukė organizatoriai. Seniai upninkiečiai matė tokį palapinių miestelį. Smagu iš dalyvių buvo išgirsti, kad  šiemet maršrutas labai įspūdingas. Daug gražių vaizdų, puikiai nusiteikusių žmonių, daug geros nuotaikos lydėjo visą kelią. Dauguma keliautojų nesirinko ėjimo keliais, o kompasų pagalba drąsiai brovėsi per brūzgynus, pelkes, kur ne kiekvienas upninkietis drįsta apsilankyti. Trasa visiškai nebuvo žymėta, padėjo tik žemėlapis, turimas kompasas ir kiekvieno asmeninė ar komandos orientacija. Punktuose laukė teisėjas, kiekvienam atžymėjęs dalyvio kortelę. 

Pirmieji 25 ar 50 km buvo „įskaitiniai“, juos tiesiog reikėjo nueiti aplankant visus punktus, tačiau laikas nebuvo fiksuojamas. Naktiniame ir sekmadienio ryto etapuose jau buvo fiksuojamas laikas, laimėtojai dalį naktinio ir rytinio etapo nubėgo, kad greičiau pasiektų finišą. Atsigaivinti teko sekmadienio rytinėje trasoje iš Ukmergės rajono pusės perbridus Širvintos upę. 

Keliautojų niekas neišgąsdino, jie užgrūdinti entuziastai, nebijantys jokių kliūčių.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: