Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacine tvarką baudžiamąją bylą, atmetė nuteistų asmenų E. O., T. G. ir V. S. gynėjų pateiktus apeliacinius skundus ir asmenis paliko nuteistais dėl prekybos poveikiu (pagal Baudžiamojo kodekso 226 str.). Vieni bandė už kyšius valstybinėje įmonėje „Regitra“ išlaikyti praktinį transporto priemonių vairavimo egzaminą, kiti – jiems talkino. Vieno nuteisto asmens gynėjo apeliacinį skundą teismas patenkino ir nutraukė jo atžvilgiu baudžiamąją bylą, o kito – apeliacinį skundą patenkino iš dalies.

2023 m. liepos 25 d. baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas nuosprendžiu 6 nuteistiesiems skyrė nuo 4900 iki 7300 eurų siekiančias baudas. Buvusiam VĮ „Regitra“ darbuotojui T. G. bei šioje įmonėje tebedirbančiam V. S. teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – trejiems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą, ir konfiskavo iš nusikalstamos veikos gautas lėšas – viso 350 eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, keturi asmenys tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo duoti ir davė kyšius dviem VĮ „Regitra“ specialistams, kad šie, pasinaudodami savo tarnyba, pažintimis ir kita tikėtina įtaka, paveiktų šios valstybės įmonės darbuotojus ar patys neteisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus, nefiksuotų vairavimo egzamino metu daromų klaidų, kad keli asmenys sėkmingai išlaikytų vairavimo egzaminą ir įgytų B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Už tai, kad padėtų išlaikyti vairavimo egzaminą, specialistų paimti kyšiai siekė nuo 100 iki 150 eurų.

Baudžiamosios bylos duomenimis, du nuteistieji buvo kaltinami ir dėl pasikėsinimo platinti narkotines ir psichotropines medžiagas. Tuo pačiu Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu jie pripažinti kaltais ir dėl šios nusikalstamos veikos.

Anksčiau ne kartą už įvairias nusikalstamas veikas teistas A. J. bei kartu su juo veikęs E. O. kaip pavyzdžius išplatino narkotines ir psichotropines medžiagas vienam asmeniui. Susitikę su juo, A. J. bei E. O. aptarinėjo sąlygas, kaip iš Anglijos ir Ispanijos atvežti į Lietuvą narkotinių medžiagų, kaip jas būtų galima pervežti į kitas šalis, ieškojo realizacijos galimybių bei pirkėjų.

Už pasikėsinimą platinti narkotines ir psichotropines medžiagas (pagal Baudžiamojo kodekso 22 str. 1 d. bei 260 str. 1 d.) teismas A. J. skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, E. O. skirta 3 metų ir 2 mėn. laisvės atėmimo bausmė.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

LR Prokuratūros inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: