Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose baigta nagrinėti byla, kurioje jonavietis S. T. kaltintas įvykdęs vagystę  -  jis 2020 metų rugsėjį, būdamas VšĮ Jonavos pirminės sveikatos ir priežiūros centre, pagrobė svetimą turtą: kuprinę su joje buvusiais daiktais. Žala įvertinta 375 eurais.

Bylos duomenimis, nukentėjusioji R. S. pasikvietė pacientą - S. T., kad pakeisti jam tvarstį (perrišti ranką). Pabaigusi darbą, ji nurodė, jog asmuo - laisvas. Kabinetas, kuriame buvo atlikta procedūra susidaro iš dviejų pereinamų patalpų, kurios turi vienas įėjimo - išėjimo į kabinetą duris. Nesulaukusi, kol pacientas išeis iš kabineto, ji grįžo į patalpą, kur atliekamos procedūros, kad išdezinfekuoti patalpas. Po kurio laiko ji pasigedo savo kuprinės.

Vagystę įvykdęs jonavietis kaltės teisme neneigė. Jis nurodė, kad išeidamas iš kabineto nuo stalo paėmė kuprinę,  įvykdęs vagystę jis susirado atokesnę vietą, kur apžiūrėjo kuprinės turinį, tada iš jos paėmė pinigus, o visus ten buvusius daiktus išmetė. Už pavogtus pinigus S. T. teigė nusipirkęs dešros ir cigarečių, tuomet grįžo namo. 

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis veikė tiesiogine tyčia, nes suvokė savo atliekamų veiksmų neteisėtumą, suvokė nusikalstamas pasekmes ir jų siekė. Pagrobtu turtu galėjo laisvai disponuoti. Taigi jo veika ikiteisminio tyrimo metu buvo teisingai kvalifikuota pagal BK 178 straipsnio 1 dalį (Tas, kas pagrobė svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų).

Nuspręsta  S. T. skirti aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Tai pat įpareigoti jį per vieną mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos pradėti mokytis ar dirbti
arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

 

Taip pat skaitykite: