„NEON Braškės“ pakuotėje neįdėtas informacinis lapelis, ant įpakavimo dėžutės nenurodytas visų gaminyje esančių cheminių medžiagų sąrašas, iš vienos dozės gaunamas nikotino kiekis, taip pat nurodytas braškių skonis. 

Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „Alternatyvus tabakas“ skirta 750 eurų bauda. 

 „UPPO Grape Ice“ pakuotėje taip pat nebuvo pridėtas informacinis lapelis, informaciją pateikė ant kartoninės pakuotės vidinės pusės, tačiau nurodyta ne visa informacija. Ant įpakavimo dėžutės nenurodytas iš vienos dozės gaunamas nikotino kiekis ir rekomendacija laikyti gaminį vaikams nepasiekiamoje vietoje bei nurodytas skonis „Grape Ice“ (liet. ledinė vynuogė). 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pakartotinai padarytą Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pažeidimą bei paaiškinimų neteikimą, MB „VIP Dūmas“ skirta 1 500 eurų bauda. 

Sankcijas gavusios bendrovės yra įpareigotos neteikti į rinką reikalavimų neatitinkančių elektroninių cigarečių „NEON Braškės“ ir „UPPO Grape Ice“. Už pakartotinį pažeidimą bendrovėms grėstų didesnės baudos. 

Tarnyba yra atrinkusi apie 30 el. cigarečių ir jų pildyklių bandinių, kurie sukėlė įtarimų dėl atitikimo reikalavimams. Pažeidimo nustatymui reikalingi detalesni tyrimai, kuriuos Tarnyba planuoja atlikti ir priimti sprendimą dėl sankcijų skyrimo atitinkamiems pardavėjams per 2 – 3 savaites.  

Tarnybos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf. ir nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: