Dėl COVID-19 pandemijos antrosios bangos daugelis šalių susiduria su sunkumais, kurie liečia pašto veiklą – auga saugumo reikalavimai, darbuotojų pajėgumai mažėja, o siuntų kiekiai, net ir pasibaigus didžiosioms metų šventėms, išlieka dideli. Šalims pratęsiant karantino reikalavimus, užsienio pašto operatoriai informuoja apie galimus veiklos sutrikimus bei siuntų vėlavimus. 

Kasdien sulaukiama vis daugiau oficialių pranešimų iš užsienio paštų apie galimus veiklos sutrikimus – dėl didėjančio užsikrėtimų skaičiaus, bei valstybių paskelbtų pandemijos valdymo priemonių, apie besitęsiančius veiklos apribojimus ir galimus vėlavimus praneša Latvijos, Graikijos, Slovakijos, Portugalijos pašto operatoriai, ypač įtempta situacija Izraelyje bei Kanadoje – šiose šalyse ženklūs vėlavimai fiksuojami nuo pirmosios COVID-19 bangos pavasarį. 

Taip pat siuntų pristatymo terminams įtakos turi ir fiksuojami dideli sutrikimai tarptautinio transporto sistemoje. Ženkliai sumažėjus skrydžių iš Vilniaus ir kitų šalių oro uostų, siuntos gabenamas žemės transportu, o tai prisideda prie ilgesnės siuntų pristatymo trukmės. 

Žemiau lentelėje pateikiama informacija apie preliminarius siuntų pristatymo terminus į minėtas šalis 2020 m. gruodžio pradžioje. Taip pat pateikiami duomenys ir apie kitas populiariausias šalis, į kurias dažnai siunčia lietuviai. Atkreipiamas dėmesys, kad šie terminai gali keistis, atitinkamai pagal COVID-19 situaciją šalyje: 

Šalis

Vidutinė pristatymo trukmė

 2020 m. gruodžio mėn.

Latvija

apie 8 d.

Slovakija

apie 11 d.

Graikija

apie 26 d.

Portugalija

apie 20 d.

Izraelis

apie 30 d.*

Kanada

apie 24 d.

JAV

apie 24 d.

Vokietija

apie 11 d.

Prancūzija

apie 14 d.

Italija

apie 22 d.

Lenkija

apie 11 d.

Rusija

apie 25 d.

Ispanija

apie 19 d.

Norvegija

apie 12 d.

 

*Duomenys pateikiami lapkričio mėn. 

Lietuvos paštas primena, jog dėl sudėtingos COVID-19 situacijos, o taip pat atsižvelgiant į pasikeitusią siuntimo tvarką dėl „Brexit“, siuntų pristatymo terminas į Jungtinę Karalystę taip pat gali būti ilgesnis – gruodžio pirmoje pusėje vidutinis siuntų pristatymo terminas buvo apie 14 – 17 dienų. Atkreipiamas dėmesys, kad dėl šios situacijos gali laikinai ilgėti pristatymas į dar bent 10 kitų šalių, kaip pavyzdžiui, JAV, Australija, Kanada, į kurias siuntos  keliavo per Jungtinei Karalystei priklausančius oro uostus. Šioms kryptims dabar jau parinkti alternatyvūs maršrutai. Visa svarbi informacija apie siuntimo pokyčius, susijusius su „Brexit“, galima rasti čia. 

Detalesnę informaciją apie siuntų keliavimo laiką ir kitą aktualią informaciją, susijusią su COVID-19, pateikiama specialiame DUK čia.

Lietuvos pašto inf. ir nuotr. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: