Policijos departamentas dar gegužės mėnesį skelbė konkursą saugių kaimynysčių grupių gerosios praktikos iniciatyvoms nustatyti ir jų rengėjams paskatinti. Šiame konkurse dalyvauti buvo kviečiamos bendruomenės, saugios kaimynystės grupės, kurios per praėjusius metus įgyvendino arba tebevykdo saugios kaimynystės grupės gerosios praktikos iniciatyvą.

Paraišką parašė ir dalyvauti konkurse nepabūgo Jonavos rajono Užusalių bendruomenė bei pateikė savo įgyvendintą projektą „Užusalių Vyturių gatvės poilsio ir laisvalaikio erdvės įrengimas“. Konkurso vertinimo komisija  nusprendė, kad pirmoji vieta ir Policijos departamento įsteigtas prizas – 500 eurų - skiriamas būtent Užusalių bendruomenei.

Birželio 6-ąją Jonavos r. policijos komisariate apdovanojimas įteiktas šios idėjos autorei, Užusaliuose gimusiai, augusiai ir dabar gyvenančiai kaimo seniūnaitei Lauritai Puškovai.

Anot seniūnaitės, tokiame konkurse dalyvavo pirmą kartą, o už pagalbą teikiant paraišką taria nuoširdų ačiū Jonavos r. PK Policijos bendruomenės pareigūnėms Jelenai Pališkienei ir Jūratei Kriaučiūnaitei-Pašvenskienei.   

„Praeitais metais mūsų bendruomenė pateikė projektą „Užusalių Vyturių g. poilsio ir laisvalaikio erdvė“ ir surinkę reikiamą balsų skaičių gavo savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto finansavimą. Projektas jau įgyvendintas praeitų metų rugpjūčio mėnesį, o šiemet Policijos bendruomenės pareigūnės patarė, kad su įgyvendintu projektu galime dalyvauti Policijos departamento gerųjų iniciatyvų konkurse ir pasidalinti gerąja praktika, kaip galima veikti vieningai ir bendruomeniškai. Nesudvejojom, užpildėm paraišką ir sulaukėm skambučio, kad laimėjom pirmą vietą.

Esame laimingi, labai didžiuojamės ir džiaugiamės už pripažinimą, kad mūsų inciatyva yra geriausia Lietuvoje“, - kalbėjo seniūnaitė Laurita Puškova.

Užusalių bendruomenė jau turi minčių, kaip panaudos Policijos departamento įsteigtą 500 eurų prizą.

„Mūsų tvenkinio pakrantė, Vyturių gatvė – akligatvis, tad planuojame įsigyti ženklus, kad ant žalios vejos draudžiama statyti automobilius, nes ir kitų miestų gyventojai, sužinoję apie mūsų sutvarkytą erdvę, masiškai atvažiuoja pailsėti.   

Jei patalkins seniūnas, įsigysime ir stebėjimo kamerą, nes viešos vietos saugumas ypač aktualus. O jei liks lėšų, galvojame įsigyti badmintono ar teniso rakečių rinkinius, kurie bus visiems viešai prieinami“, - ateities planus atskleidžia L. Puškova bei sako, kad entuziazmo dalyvauti ir kituose konkursuose bei toliau puoselėti saugią bendruomenę, įkūrus Saugios kaimynystės grupę, tikrai nepritrūks.

Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas, įteikdamas pelnytą prizą teigė, jog pripažinimas – svarbu, bet dar svarbiau, kad užusaliečiai savo bendruomenėje gyvena gražiai ir saugiai, nes iniciatyvų dėl saugumo, viešų erdvių sutvarkymo, jaunimo pritraukimo, užusaliečiai nestokoja.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: