Užusaliuose pražydo keli tūkstančiai spalvotų krokų žiedų pasodintų vietos bendruomenės narių rankomis. 2020 m. rudenį, kai pandemijos suvaržymai buvo mažesni, iniciatyvūs ir aktyvūs Užusalių bendruomenės nariai susibūrė įgyvendinti idėją „Žydinti Krokų pievelė” ir šalia Aleksandro Nevskio cerkvės pasodinti svogūninių gėlių daigelių. Kaimo gyventojai ir svečiai tapo neabejingi išgirdę šią žydinčią idėją. Nemaža dalis žmonių prisidėjo ne tik darbu, bet ir aukojo lėšas gėlių svogūnėliams. Užusalių mokykla-daugiafunkcis centras užsakė net 4 tūkstančius anksti pavasarį žydinčių gėlių svogūnėlių tiesiai iš Vokietijos. Virš 400 svogūnėlių padovanojo Užusalių seniūnijos seniūnas Rolandas Skuja bei Stačiatikių bendruomenės pirmininkė Liudmila Staricina.


„Pandemijos metai mus visus ne tik sukrėtė ir palietė, bet ir leido į visą (aplinką, darbą, veiklą) pažiūrėti kūrybiškai, išlaikyti ir formuoti santykių kultūrą kitaip. Reikia pasidžiaugti, kad mes, užusaliečiai, nepasidavėm sąstingiui, judėjome pirmyn. Mūsų savanorystės, bendrystės dėka šiais metais pražydo puiki krokų pievelė. Šie pirmieji pavasario žiedai džiugina kiekvieno Užusalių seniūnijos gyventojo ir atvykusio svečio širdį ir akį.

Kai yra viena bendra kryptis, puiki idėja, kai turi bendruomenės paramą ir palaikymą, kai yra jaunimas, kuris nori ir yra pasiruošęs gražinti Užusalius savo idėjom, gerais norais ir darbais. Didelė pagarba ir padėka visiems kurie neabejingi tam kas vyksta“,- kalbėjo Užusalių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Audronė Kvedaravičienė.


Kitiems mažai, mums labai daug


„Vasaros viduryje pradėjome darbus: skleidėme savo mintį apie „Krokų pievelę” užusaliečiams: tiek per renginius, tiek mūsų Facebook socialinėje paskyroje „Užusalių daugiafunkcis centras”. Rinkome lėšas, ieškojome gėlių svogūnėlių geriausiomis kainomis. Mano tėtis Pavelas - gamino įrankius svogūnėlių sodinimui. Buvo momentų, kai abejojome, ar pasiseks, ar viskas pavyks, ar žmonės prisijungs, ar padės. Labai džiaugiamės, kad neatisakėme šios idėjos, nes visi prisidėjo, taip, kaip tik galėjo. Rezultatas stulbinantis! Vienybės ir vienas kito palaikymo jausmas neapsakomas jokiais žodžiais. Net jei ir krokai nebūtų sužydėję, tai, kad dirbome išvien - jau buvo didžiulis laimėjimas. Linkiu kiekvienai bendruomenei pajusti TĄ ypatingą ir, manau, pakankamai retą vienybės jausmą“,- džiaugėsi aktyvi bendruomenės narė Laurita Puškova.


Penki tūkstančiai – mažai ar daug? Turbūt iš kurios pusės pažiūrėsi. Mūsų bendruomenės atveju tai labai daug. „Labai džiaugiuosi, kad karantino metu per LRT televiziją parodytas filmas „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis” mus taip stipriai įkvėpė ir paskatino veikti. Labai norėjosi, jog mūsų Užusaliai sužydėtų taip, kaip per filmą – spalvotai, ryškiai ir labai nuoširdžiai!“, - pasakojo ir įspūdžiais dalinosi aktyvi bendruomenės narė Simona Koženiauskaitė.


Gražūs darbai sujungia ir vienija


Iniciatyvi bendruomenės grupė nesitikėjo, jog tiek žmonių palaikys šią idėją, prisidės finansiškai ir ateis į rudeninę svogūnėlių sodinimo talką. Daryti gražius darbus padėjo ir pati gamta – vos pasodintus krokų svogūnėlius ir pasibaigus talkai, mus aplankė šiltas, rudeninis lietus.
Pamatę, kaip noriai žmonės renkasi padėti puoselėti gyvenamąją aplinka, Užusalių bendruomenės nariai ruošiasi naujiems iššūkiams į kuriuos, tikimąsi, pritraukti dar daugiau vietos gyventojų. Buvo suprasta, kad kartu mes galime daug daugiau, o svajonės gali tapti realybe. Bendruomenės atstovė kalbėjo, jog ir šiais metais tęs savo žydinčių žiedų misiją Užusaliuose ir sieks, kad kitą pavasarį žydinčių žiedų būtų dvigubai, o gal net ir trigubai daugiau.

Autorius: Užusalių bendruomenė

Nuotraukų autorė: Simona Koženiauskaitė

Taip pat skaitykite: