Nuo rugsėjo 1-osios praėjus vos savaitei, vairuotojai pastebi, kad moksleivių grįžimas į mokyklas turėjo įtakos ir eismui Jonavos miesto gatvėse.  Kaip pasakoja skaitytoja Renata, tai labiausiai matyti šalia mokyklų esančiose kelio atkarpose, kur yra įrengtos pėsčiųjų perėjos - anot moters, čia ji ne kartą pastebėjo, kad ne visi mokyklinukai žino Kelių eismo taisykles, jų paiso ir ne visi vairuotojai.

Ne visi vaikai žino kaip elgtis

,,Vaikams pradėjus eiti į mokyklą, eismas tikrai atrodo sudėtingesnis. Pėsčiųjų perėjos prieš 8 valandą ryto intensyviai ,,atlieka" savo darbą - jomis juda daugybė žmonių. Ko gero, dauguma pastebėjo, kad šviesoforas, reguliuojantis eismą Vasario 16-osios gatvėje, yra išjungtas - veikia tik mirksintis geltonas signalas.

Aš nematau tame nieko blogo, nes greitį ,,mažina" naujasis greičio radaras, o ir uždaryta žiedinė sankryža Žemaitės gatvėje nemažai vairuotojų verčia pasirinkti važiavimą Vasario 16-osios gatve, kas įjungus šviesoforą, greičiausiai paskatintų ilgų spūsčių formavimąsi - juk tada jis eismą stabdytų ilgesniais intervalais.

Nepaisant to, noriu atkreipti dėmesį, kad šiuo šviesoforu naudojasi ne tik gimnazistai, bet ir mažesni mokyklinukai. Pastebėjau, jog dalis jų nesupranta, ką reiškia mirksintis geltonas signalas ir priėję prie šviesoforo laukia žalio signalo. Tokią situaciją mačiau ne vieną rytą.

Dėl to norėčiau kreiptis į tėvelius, kad jie primintų savo vaikams Kelių eismo taisykles ir padėtų savo atžaloms geriau jaustis gatvėse. Pati esu mama ir žinau, kaip tai svarbu", - teigė skaitytoja. 

Pro akis nepraslydo ir vairuotojų neatsakingumas

Renatos teigimu, prie mirksinčio geltono šviesoforo signalo netinkamai elgiasi ir dalis vairuotojų.

,,Nežinau, ar jie specialiai nestoja prie tokio šviesoforo, ar galvoja, kad išjungus jį, pirmumas tenka transporto priemonei. Tačiau manau, jog dėl to tik dar svarbiau atkreipti dėmesį į rytinį eismą Vasario 16-osios gatvėje", - kalbėjo moteris.

Privalo vadovautis ženklais 

Primename, kad KET nurodo, jog geltonas mirksintis signalas leidžia eismą ir įspėja, kad sankryža arba pėsčiųjų perėja nereguliuojama. Kai perėja nereguliuojama šviesoforu, eismo dalyviai privalo vadovautis ženklais bei kelio ženklinimais.

Mokomasis filmukas vaikams

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai, savo ruožtu, lankydamiesi įvairiose ugdymo įstaigose, kasmet vaikams primena Kelių eismo taisykles.

Priminimą apie jas moksleiviams yra paruošusi ir Lietuvos automobilių kelių direkciją. Jį galite rasti čia. 

Sudarė nukentėjusio pėsčiojo nepilnamečio paveikslą

Kelių direkcija, išanalizavusi 2015–2020 m. eismo įvykius, kuriuose žuvo arba buvo sužaloti nepilnamečiai, sudarė Lietuvos keliuose ir gatvėse eismo įvykiuose nukentėjusio pėsčiojo nepilnamečio paveikslą – tai pradinių klasių mokinys (dažniausiai antrokas, trečiokas ar ketvirtokas), kuris nukentėjo grįždamas iš mokyklos ar popamokinės veiklos užsiėmimų, į eismo įvykį pakliuvęs ir nukentėjęs ne dėl savo neatsargumo (kaltės). Daugiau kaip 38 proc. eismo įvykiuose nukentėjusių nepilnamečių pėsčiųjų buvo vaikai nuo 6 iki 10 metų amžiaus. 

„Šiuo paveikslu norime dar kartą atkreipti dėmesį į mūsų mažųjų eismo dalyvių saugumą. Pagal statistikos duomenis, matome, kad dažniausiai į eismo įvykius patenka ir nukenčia mokiniai, kurie pradeda savo savarankiškas keliones į mokyklas, būrelius. Jei pirmokus dar lydi suaugusieji, tai antrokai ir vyresni, dažniausiai jau keliauja savarankiškai. Todėl primename suaugusiems, kaip svarbu vaikams kaskart priminti saugaus elgesio kelyje taisykles, prašome jų kalbėti apie kelių eismo taisykles, raginame vairuotojus būti atidiems ir dėmesingiems,“ – kalbėjo Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: