Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimu – nustatytu periodiškumu nepasitikrinę sveikatos vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme. „Regitros“ duomenimis, iki kitų metų sausio, daugiau kaip 319 tūkstančių vairuotojų turi pasitikrinti sveikatą, t. y. kas penktas šalies vairuotojas. Policija kartu su „Regitra” ragina nedelsti ir pasitikrinti elektroninėje sistemoje iki kada galioja Jūsų sveikatos patikrinimo medicininė pažyma.

„Regitros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra per 200 tūkstančių vairuotojų, kurių sveikatos patikros medicininė pažyma jau yra negaliojanti, o 2025 m. sausio 1 d. tokių vairuotojų skaičius išaugs iki 319 tūkstančių. Tai yra ženkli mūsų šalies vairuotojų dalis – kas penktas vairuotojas, vertinant tai, jog šiuo metu Lietuvoje yra išduota daugiau kaip 1,52 mln. vairuotojo pažymėjimų.

Medicininės pažymos galiojimą galite pasitikrinti „Regitros“ Vairuotojų portale, skiltyje – „Peržiūrėti medicinines pažymas“. Priminimą  dėl Sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimo iš „Regitros” gausite SMS ar el. paštu. 

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo parėjusių metų lapkričio mėnesio, pasklidus žiniai apie šių dviejų dokumentų galiojimo susiejimą, yra juntamas didesnis vairuotojų aktyvumas tikrinantis sveikatą: jeigu 2023 m. iki lapkričio mėnesio per mėnesį sveikatą pasitikrindavo vidutiniškai 27 tūkstančiai vairuotojų, tai nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio šis skaičius išaugo beveik dvigubai, t. y. iki 42 tūkstančių per mėnesį.

Primename, kad vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras. Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.

Lietuvos policijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: