Žvyrkelių asfaltavimas per gyvenvietes turi būti prioritetinių darbų sąraše, kad gyventojams nebereikėtų kęsti žvyrkelių, kertančių jų gyvenvietes, sukeliamų neigiamų tiek fizinių, tiek emocinių pasekmių. Tokį tikslą iškėlė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK), kartu su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (Direkcija) vadovybe, apsvarstę valstybinio audito ataskaitą „Kelių infrastruktūros valdymas“.

Komitetas vieningai sutiko su valstybinio audito ataskaitoje pateiktomis išvadomis ir rekomendacijomis ir, įvertinęs tai, kad valstybinio audito ataskaitoje pateikta problematika yra sisteminio pobūdžio, o kelių sektorius turi ypatingą reikšmę tiek nacionaliniam saugumui, tiek valstybės ekonomikai, atidžiai stebės, kaip Susisiekimo ministerijai ir Direkcijai sekasi įgyvendinti ataskaitoje jiems pateiktas rekomendacijas.

Lietuvos kelių infrastruktūrą sudaro valstybinės ir vietinės reikšmės keliai, kurių bendras ilgis – 85,5 tūkst. km., o vidutiniškai per dieną keliais pervežama daugiau nei pusė (54 proc.) visų gabenamų krovinių. Vien tik kelių sektorius sukuria apie 6 proc. bendrojo vidaus produkto. Todėl ypatingai svarbu, kad kelių būklė būtų labai gera, būtų mažinamas žvyrkelių skaičius, kuo skubiau išasfaltuoti žvyrkelių ruožai, kertantys gyvenvietes.

Be kita ko, buvo sutarta, kad Susisiekimo ministerija sieks ambicingesnių tikslų dėl Lietuvos kelių infrastruktūros būklės gerinimo, t. y. bus daug daugiau dėmesio skiriama atliekamų darbų kokybei užtikrinti, mažinamas prastos būklės kelių skaičius. Kelių priežiūrai skiriamos lėšos taip pat pasieks tikslines grupes, t. y. bus asfaltuojami, gerinami ir remontuojami pirmiausia tie keliai, kurie yra „arčiausiai“ gyventojo, gerina žmonių gyvenimo kokybę, sukuria daugiausiai bendrojo vidaus produkto.

VVSK tęs parlamentinę kontrolę dėl kelių infrastruktūros valdymo rudenį ir tuomet dar kartą įvertins, kaip atsakingoms institucijoms sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro inf. 

Taip pat skaitykite: