Pernai įregistruota daugiau kaip 14 tūkstančių uždarųjų akcinių bendrovių ir mažųjų bendrijų, skelbia Valstybinė kalbos inspekcija.

Kurti bendrovės pavadinimą yra dalykas rimtas, bet kai kurie naujų įmonių vadovai nusiteikę linksmai ir linkę smagiai pokštauti. Verslininkai fantazija nesiskundžia ir į pavadinimus įpina su įmonės veikla nelabai susijusių žodžių ar jų junginių: „Dantų inspektorius“ (statyba), „Man be garstyčių“, „Duonos neprašom“ (reklamos paslaugos), „Pasvirusios kopėčios“ (renginių organizavimas).

Maisto prekių gamybos ir pardavimo srityje dirbantys verslininkai taip pat nestokoja kūrybiškumo, pavyzdžiui, pernai įsteigtos bendrovės „Duona su sviestu “, „Galėčiau geriau“, „Varna ir sūris“.

Matyt, statybos įmonė „Aš ir pats nustebęs“ žada priblokšti netikėtais sprendimais.

Galima suabejoti, ar kavinių „Aprūkę ūsai“ ir „Kefyro ūsai“ lankytojai ar darbuotojai yra tik vyrai.

Verslo įmonių  pavadinimuose minimi ir gyvūnai: „Begemoto sapnas“ (baras), „Rojaus asilai“ (programavimas),  „Varno nagas“ (konsultacijų paslaugos).   

Šeimos desertinė „Nuogne skanu“, įsikūrusi Kretingoje, ir aplinkos tvarkymo darbus atliekanti „Žemaitiu žaloma“, įsteigta Kaune, pasirinko žemaitiškus pavadinimus.

Mažųjų bendrijų pavadinimai irgi pasižymi šmaikštumu: Vilniuje įkurta bendrovė  „Kvieskite katiną“ teikia reklamos paslaugas, Klaipėdos rajone veikia bendrija „Mažas ir pūkuotas“, parduodanti prekes internetu, įmonė „Pasakiau ir gipsas“ prekiauja medicinos įranga.

Žodžių žaismu pavadinime džiaugiasi prancūzų kalbos kursus rengianti įmonė „Bagetė ir beretė“, prekyba užsiimanti bendrovė „Dėdė ėdė“.

Valstybinė kalbos inspekcija kviečia rinkti pernai įregistruotą šmaikščiausių pavadinimą ir balsuoti iki vasario 19 dienos 12 valandos.  Pavadinimą, kuris surinks daugiausia balsų, paskelbsime vasario 21 d. 14 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiame Gražiausių įmonių pavadinimų konkurso laureatų renginyje.  

Balsavimo nuoroda yra čia. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: