Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pažeidimo. Reikalavimų neatitiko UAB „Litradė“, UAB „Litradės didmena“, UAB „Ecodumas“ ir UAB „Revoliucija“ prekės.

 

UAB „Litradė“ parduotuvėse patikrinimus atlikę Kauno ir Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyriaus specialistai nustatė, jog reikalavimų neatitiko e-cigaretės „Fush Pineapple Ice“, pildyklės VAMPIRE VAPE NIC SALTS HEISENBERG, „Sarcasm Sparkling Blackcurrant“ ir „Mama Russia Soviet Melon“. Nustatyti pažeidimai: nenurodytas iš vienos dozės gaunamo nikotino kiekis, gamybos serijos numeris, visų gaminyje esančių cheminių medžiagų sąrašas, nepateikta informacija apie gaminio priklausomybės sukėlimo gebą bei toksiškumą, taip pat nurodytas skonis (vienetiniuose pakeliuose ar bet kokioje išorinėje pakuotėje neturi būti jokių elementų ar požymių, kurie nurodo skonį ar kitus priedus arba jų nebuvimą).

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir bendrovės veiksmus, šalinant pažeidimus, UAB „Litradė“ skirta 750 eurų bauda.

 

Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyriaus specialistai atliko patikrinimą ir nustatė, kad UAB „Litradės didmena“ pateikė į rinką saugos reikalavimų neatitinkančias vienkartines elektronines cigaretes Whoop Wild Berries. Išorinėje pakuotės pusėje buvo klaidingai nurodytas nikotino kiekis, ant įpakavimo dėžutės nurodytas skonis, nepateikta ES atitikties deklaracija ir kt.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir bendrovės veiksmus, šalinant pažeidimus, UAB „Litradės didmena“ skirta 750 eurų bauda.

 

Kitas patikrinimas atliktas UAB „Revoliucija“ parduotuvėje, kurioje buvo prekiauta reikalavimų neatitinkančiomis prekėmis – vienkartinėmis elektroninėmis cigaretėmis „Diamond Puff“ ir skysčiu el. cigaretėms „Sukka Salts“. El. cigarečių pakeliuose nepateikiamas informacinis lapelis, ant pakuotės nurodytas skonis. Skysčio el. cigaretėms bendroje pakuotėje nepateikiamas įspėjimas apie galimą žalą sveikatai, nepateikta informacija valstybine (lietuvių) kalba ir kt.

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „Revoliucija“ skirta 750 eurų bauda.

 

Dar vieną patikrinimą VVTAT Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyrių specialistai atliko UAB „Ecodumas“. Nustatyti šie pažeidimai: el. cigarečių skysčių „LIQUA Cherry“, „ICONS SALT John Vapenon“, „Fill Original Grape Bubble Gum“ ir „Salt Dinner Lady Tropical“ bei vienkartinių el. cigarečių „Salt Switch Ice Mango“ ir „Salt Switch Peach Ice“ ženklinimuose buvo nurodyti skoniai. Taip pat „Salt Dinner Lady Tropical“ skysčio pakuotės ženklinime neteisingai nurodytas nikotino kiekis.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei pakartotinai padarytą Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 9(2) straipsnio pažeidimą, UAB „Ecodumas“ skirta 1 500 eurų bauda.

 

! Vartotojus, įsigijusius šiuos pavojingus produktus, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytas prekes ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. !

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: