Jau esame rašę,  kad Jonavoje, Panerių, Birutės gatvėse, gyventojai buvo radę maisto liekanų, sumaišytų, kaip įtariama, su žiurknuodžiais. Šįkart apie tai informavo Sodų gatvės gyventoja.

Bijo dėl savo keturkojų

,,Nežinau, kas tai daro, bet baisu...  Bijau vesti šunis į lauką, nes atrodo, kad niekur nebėra saugu. Tuos nuodus, kur radau pati, surinkau, bet gal kažko ir neužmačiau. Gaila, bet savo radinio nenufotografavau - ne tas galvoje buvo",- pasakojo į portalą jonavoszinios.lt paskambinusi moteris.

Ragina pranešti

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu ir pasiteiravus, ar pareigūnai buvo sulaukę žinių apie galimus gyvūnų nuodijimus, gautas teigiamas atsakymas.

,,Dėl panašaus įvykio į Jonavos rajono policijos pareigūnus buvo kreiptasi kovo 8 d. rytą.

Susirūpinę gyventojai pranešė, jog Jonavos, Panerių ir Birutės gatvių sankirtoje esančiame parke aptiko maisto atliekų, kuriose galimai yra žiurkių nuodų. Gyventojai patys surinko šias atliekas.

Jonavos rajono policijos komisariate pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos respublikos administracinių nusižengimų kodeksą 346 str. 16 d. (Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas). Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų tūkstančių eurų",- paaiškino pareigūnai.

Jie ragina žmones, kad kreiptųsi ir praneštų apie tolius atvejus policijos pareigūnams ir, žinoma, patys rūpintųsi savo gyvūnais, pavyzdžiui, nevedžiotų keturkojų be pavadėlių, stebėtų juos ir neleistų valgyti įtartinų atliekų. 

Kaip atpažinti?

Portalas jonavoszinios.lt paprašė Jonavoje veikiančio veterinarijos klinikos ,,VetPet", kaip galima atpažinti, kad gyvūnas apsinuodijo žiurknuodžiais ir kaip reikėtų elgtis tokiu atveju.

,,Visų pirma, jei yra įtarimas, kad gyvūnas suėdė kažką įtartino, geriau nelaukti ir skubiai kreiptis į veterinarijos gydytojus, jog išvimdytų. Lietuvoje jau yra preparatų, sukeliančių lengvą vėmimą, tad procedūra paprasta, o rizikuoti neverta...

To nepadarius, ir paaiškėjus, kad gyvūnas išties prisiėdė žiurkių nuodų, po kelių dienų ar savaitės gali prasidėti kraujavimas per odą, akis, iš nosies, dantenų ar kt.

Šuo gali vemti krauju, kraujas gali išsiskirti su šlapimu ar išmatomis. Dantenos ir akių obuoliai pasidaro labai blyškūs, pažengus ligai - geltoni. Gali pasireikšti silpnumas, vėmimas, viduriavimas, apsunkintas kvėpavimas, padidėjęs seilėtekis, apetito praradimas, traukuliai ir gaišimas", - pasakojo veterinarijos klinikos vadovė, veterinarijos gydytoja Viktorija Lokianskienė.

Laikas - didžiausias priešas

Gydytoja pabrėžia, kad gydymo sėkmės priklauso nuo to, kada pradedamas gydymas, nuo suėstų nuodų rūšies bei kiekio, gyvūno amžiaus ir kitų gretutinių ligų.

,,Svarbiausia - laikas: kuo greičiau pradedamas gydymas, tuo didesnė išgyvenamumo tikimybė", - teigė V. Lokianskienė.

Teko perpilti kraują

Paskutiniu metu veterinarijos gydykloje ,,VetPet" atsitiktinio apsinuodijimo atveju, kai nuodai suėsti vedžiojant augintinį mieste, nebuvo.

,,Į mūsų rankas buvo patekę tik gyvūnai, apie kurių apsinuodijimus šeimininkai žinojo, patys atvežė augintinius vimdyti. Šie gyvūnai apsinuodijo žiurknuodžiais, kuriuos buvo palikę patys jų savininkai.

Vienu atveju netgi teko perpilti kraują, nes buvo uždelsta. Laimei, gyvūnas išgyveno", - kalbėjo V. Lokianskienė.

,,

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: