Tie, kurie nors kartą yra „prisilietę“ prie žemės darbų, žino, kad ruduo - palankus metas paruošti savo žemės plotą ateinančiam sezonui. Genimi medžiai, krūmai, grėbiami nukritę lapai. Tuomet ir nuosavo namo sklypas atrodo gražiai, ir pavasarį rūpesčių mažiau. Tačiau ar gražu, kuomet privačių sklypų žaliosios atliekos nugula viešose vietose, už kurių sutvarkymą moka visi mokesčių mokėtojai?

Veriasi sena piktžaizdė?

Neretai tenka apeliuoti į gyventojų sąmoningumą dėl tvarkos ir švaros šalia komunalinių atliekų konteinerių, kuomet šiukšlintojai nesivargina tinkamai atsikratyti atliekomis ir jas palieka tiesiog prie konteinerių. Kartais tokius nevalas drausmina tik pateiktos sąskaitos už žalos atlyginimą dėl netinkamai atsikratytų šiukšlių.  

Šį kartą kalbama apie privačių valdų teritorijas, esančias Lakštingalų mikrorajone, nuo Tvenkinio link Šaltinio gatvės. Atėjus rudeniui ir šio sezono darbams – atsivėrė sena piktžaizdė, kuri veriasi ne vienerius metus. 

Nuosavų namų valdų savininkai, susitvarkę savo sklypus: sugrėbę lapus, nugenėję gyvatvores bei sukrovę kitas šiukšles į maišus  - teršia viešas erdves, už kurių sutvarkymą moka visi mokesčių mokėtojai.  Lapkričio 9 dieną iš Jonavos miesto seniūnijos gautas pranešimas apie viešoje vietoje, netoli Varnutės tvenkinio, šalia kelkraščio paliktą nemenką krūvą įvairiausių atliekų, kurios, spėjama, „atkeliauti“ galėjo iš šalimais esančių nuosavų namų sklypų. Pavasariais situacija kartojasi, kuomet žolės velėnomis ir nušienauta žole nuklojamas tvenkinio krantas. 

Akcentuojama, kad minima teritorija - Valstybinė žemė, kurioje teršti nevalia. Už tai gali grėsti administracinė atsakomybė atlyginant nuostolius miestui dėl netinkamai atsikratytų atliekų sutvarkymą.

Taip ir norisi paklausti šiukšlintojų - ar ne gėda? Nuosavas sklypas tvarkingas, o kas už tvoros - jau nebesvarbu? Ar taip ir norisi būti "privilegijuotiems", kad už "privačias" šiukšles mokėtų ne jų savininkas, o visi Jonavos rajono mokesčių mokėtojai?   

Tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas galima keliais būdais

Primenama, kad įvairias atliekas, o šiuo atveju – žaliąsias, galima tvarkyti keliais būdais.

Vienas jų – nušienautą žolę, sugrėbtus lapus rekomenduojama kompostuoti, mulčiuoti. Antras būdas – žaliųjų atliekų išvežimą patikėti UAB „Jonavos paslaugos“, kuri Jonavos mieste teikia žaliųjų atliekų (nušienautos žolės ir medžių lapų) surinkimo paslaugą. 

Norinčius pasinaudoti paslauga, prašoma kreiptis dėl sutarties sudarymo, adresu Gudžionių g. 4, Jonava (II a. – Atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyrius).

Sudarius sutartį jums bus išduotas specialiu ženklu „Žaliosios atliekos“ pažymėtas, 0,35 m3 maišas. Vieno maišo su žaliosiomis atliekomis sutvarkymo kaina - 2 Eur (su PVM).

Nušienauta žolė ir medžių lapai Jonavos mieste renkami kiekvieną antradienį nuo 12 valandos, tačiau ar reikės jums išvežti nušienautą ir sukrautą žolę, ar ne – prieš tai būtina pranešti registruojantis.

Registruotis reiktų pirmadienį ir antradienį iki 10 val. telefonu (8349) 64817 arba elektroniniu paštu atliekos@jonavospaslaugos.lt   - pranešti savo adresą, pavardę, mokėtojo numerį, elektroninio pašto adresą.

Mokėjimo pranešimas už suteiktą paslaugą bus pateiktas elektroniniu paštu iki sekančio mėnesio 13 d.

Atliekų tvarkymo skyriaus interesantų priėmimo laikas:

pirmadienį nuo 12:00 iki 16:00 val.,

antradienį – ketvirtadienį nuo 7:00 iki 11:00 val.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: