Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama platesnės informacijos sklaidos vartotojams apie nepriklausomo elektros energijos tiekimo sąlygas, nepriklausomo elektros energijos tiekimo sutarčių sudarymą, vykdymą, nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimą, keitimą, vykdo susitikimus su gyventojais regionuose ir didžiuosiuose miestuose.

VERT ekspertų konsultacijos su gyventojais vyko jau Elektrėnų, Širvintų ir Ukmergės savivaldybėse. Ukmergiškiai nepriklausomu elektros tiekėjo pasirinkimu domėjosi aktyviau, nei širvintiškiai,  o štai Jonavoje į susitikimą su VERT ekspertais atvyko viso labo viena senjorė, kuriai buvo atsakyta į rūpimą klausimą – kaip sužinoti kiek kainuoja elektros kilovatvalandė, už kurias ji kas mėnesį moka Igničiui pagal dieninį ir naktinį tarifus.

Nepaisant to, kad su trimis ekspertais susitikti atvyko tik viena jonavietė, o ir patys ekspertai į pačių organizuotą konsultaciją atvyko pusvalandžiu vėlavę, buvo primintos pagrindinės taisyklės, kaip nesuklysti renkantis nepriklausomą elektros tiekėją, kaip nutraukti ar pakeisti jau turimas sutartis su tiekėjais, kaip elgtis elektros vartotojams, dar neturintiems sutarčių ir esantiems garantiniame tiekime.

VERT primena, kad gyventojai gali pasinaudoti VERT sukurta skaičiuokle https://skaiciuokle.vert.lt/ , kur nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, keisdami planus, informaciją turi atnaujinti per parą. Kainų skaičiuoklėje vartotojai ras aktualiausią informaciją, ja naudotis nesunku: tereikia žinoti, kiek elektros energijos suvartoja per mėnesį arba per metus. Įvedus šį skaičių, kainų palyginimo skaičiuoklė suras visus pasiūlymus, puslapio viršuje rodydama pigiausią variantą.

Atsižvelgdama į elektros kainos biržoje pokyčius ir naujausius nepriklausomų elektros tiekėjų teikiamus siūlymus, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ragina vartotojus aktyviai pasinaudoti savo teise ir esant poreikiui keisti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. VERT primena, kad visi vartotojai turi teisę bet kuriuo metu priimti sprendimą dėl sutarties nutraukimo ir nepriklausomo elektros tiekėjo keitimo.

Buitinis vartotojas, norintis vienašališkai nutraukti sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju, turi įsivertinti, ar nebuvo sutartyje numatyta nuolaidų, baudų, kurios, anksčiau laiko nutraukus sutartį, turi būti grąžinamos tiekėjui. Informuoti tiekėją apie nutraukiamą sutartį nereikia, sudaryta nauja sutartis įsigalios po 2 savaičių ir ankstesnė sutartis bus nutraukta automatiškai.

Primenama, kad valstybė dalinį kompensavimą už suvartotą ir laiku deklaruotą elektros energiją ir gamtines dujas taikys tik iki 2023 m. birželio mėn. 30 d. Buitiniams vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomą tiekėją, kompensuojama 28,5 ct/kWh galutinės elektros energijos kainos, bet ne žemiau 28 ct/kWh. Tad jei rinksitės kitą nepriklausomą elektros energijos tiekėją, norėsite keisti ar nutraukti sutartis, pasinaudokite išvardintais VERT patarimais ir skaičiuokle arba papildomos informacijos ieškokite pasirinktiekėja.lt   

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: