Didmeninių elektros energijos kainų palyginimas

Vidutinė elektros energijos kaina* Lietuvos prekybos zonoje kitos paros prekybos rinkoje (angl. day-ahead) 2023 m. rugpjūčio mėn. buvo  102 Eur/MWh. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, kaina išaugo 22 proc. 2023 m. liepos mėn. kainos vidurkis buvo 84 Eur/MWh.

Palyginti su 2022 m. rugpjūčio mėn., kai 2022 m. buvo pasiektas elektros energijos kainų pikas, apžvelgiamą mėnesį Lietuvoje elektros energijos kaina buvo 4,7 karto mažesnė. 2022 m. rugpjūčio mėn. elektros energijos kaina Lietuvos kainų zonoje siekė net 480 Eur/MWh.

Palyginti su 2019‒2021 m. laikotarpiu, elektros energijos kaina išlieka aukštesnė ‒ minėtu laikotarpiu elektros energijos kaina buvo 1,7 karto mažesnė nei apžvelgiamą mėnesį (elektros energijos rugpjūčio mėn. kainos vidurkis 2019‒2021 m. laikotarpiu siekė apie 60 Eur/MWh).

Elektros kainos pokyčius apžvelgiamą mėnesį lėmė:

• mažėjusi Lietuvos saulės ir vėjo elektrinių generacija,

• sumažėjusi pigesnės elektros energijos pasiūla ir importas iš Suomijos į Estiją dėl neplanuotų gedimų ir planuotų priežiūros darbų Suomijos atominėse elektrinėse (daugiau informacijos čia);

• brangesnę elektros energiją gaminančių generatorių darbas, kai nedirba pigesnę elektros energiją gaminantys generatoriai ir reikia patenkinti elektros energijos poreikį.

* Apžvalgoje nurodomos vidutinės elektros energijos kainos skaičiuojamos kaip atitinkamoje prekybos zonoje susiformavusių valandinių elektros energijos kainų aritmetinis vidurkis per atitinkamą laikotarpį (pvz., per mėnesį, dieną).

​​VERT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: