Vieno mažo miesto didelė komanda

Vieno mažo miesto didelė komanda
BIR 25
2019-06-25 16:43 2019

Birželio 16 dieną Ukrainos sostinėje Kijeve pasibaigė Europos mėgėjų krepšinio lygos (EABL) finalinis etapas, kuriame JKML rinktinė pasirodė puikiai ir finišavo antroje vietoje. Jūsų dėmesiui – JKML tarybos nario, JKML rinktinės įkūrėjo bei Mažosios taurės prizininkės „Fortūnos“ krepšininko Žilvino Radzevičiaus mintys iš kelionės į Kijevą bei rungtynių ten.

EABL – Europos mėgėjų krepšinio lyga, po savo sparnu vienijanti net kelių Europos valstybių komandas. Šios lygos varžybose rungtyniauja ekipos iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos. Šiame sezone buvo trys turai, kurių metu komandos varžėsi dėl patekimo į finalinį etapą, kuris birželio 14-16 dienomis vyko Ukrainos sostinėje Kijeve.

Atrankiniai turai vyko Lenkijos mieste Radome, Jonavoje bei Bristolyje, Anglijoje. Pagal reitingo taškus likome ketvirtoje vietoje tarp dvylikos komandų ir patekome į finalinį turnyrą.

Finaliniame etape Kijeve varžovai buvo itin stiprūs – šeimininkai Kijevo „Brodiagi“ bei iš Lietuvos atvykusios Vilniaus bei Kauno komandos. Nors ši lyga yra mėgėjų, tačiau atvyko ir krepšininkai iš profesionalių lygų, o Kijevo ekipa savo gretose turėjo net Eurolygos patirties turintį vidurio puolėją.

Todėl norėdami konkurencingai kovoti ir reprezentuoti Jonavos miestą, pasistengėme suburti kuo stipresnę komandą, kurioje žaidė vieni geriausių Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) krepšininkų.

Žinoma, svarbiausias asmuo komandoje yra treneris. Mūsų komandos strategu su malonumu sutiko būti Edvinas Zinys, šį JKML sezoną į viršūnes atvedęs abi savo treniruotas ekipas: „Dumsiai“ tapo Didžiosios, o KKSC’01 – Mažosios taurės laimėtojais. Su trenerio pagalba sukomplektavome konkurencingą sudėtį, treneris surengė kelias treniruotes Jonavoje ir su dideliais lūkesčiais bei viltimis iškeliavome į Kijevą.

Pirmoji diena: Pirmasis varžovas – šeimininkai Kijevo „Brodiagi“. Ši komanda buvo stipriausia Jonavoje vykusiame turnyre, jos meistriškumo lygis – labai aukštas. Rungtynės buvo labai permainingos ir sunkios. Nė viena komanda nebuvo atsiplėšusi daugiau nei penkiais taškais, o po pagrindinio mačo laiko švieslentėje degė lygus rezultatas.

Reikia pripažinti, kad pratęsimo metu teko žaisti ne tik prieš šeimininkų komandos krepšininkus, bet ir prieš vietinius teisėjus... Galų gale, po įtemptos ir varginančios kovos nusileidome rezultatu 70:72.

Išties nuliūdome, nes jautėme ir tikėjome, jog galime laimėti, tačiau supratome, kad turnyras dar toli gražu nesibaigė ir kitą dieną laukia dvi ne mažiau sunkios kovos prieš tėvynainius – Vilniaus bei Kauno komandas.

Antroji diena: Sekmadienį laukė dvejos rungtynės. Pirmasis dienos priešininkas – VKL komanda iš Vilniaus. Ekipa, kuri šiame turnyre visada varžosi dėl aukščiausių apdovanojimų ir beveik visuomet rungtyniauja kone ta pačia sudėtimi. Kaip žinia, viena iš komandos stiprybių yra geras vienas kito pažinimas.

Mačas buvo tikrai nelengvas. Vilniečiai vienu metu buvo išsiveržę į priekį 10 taškų skirtumu, tačiau mūsų komandos treneris E. Zinys tądien buvo tikras komandos ramstis – jis mums vis primindavo, kad rungtynės dar nesibaigė ir neleido mums nuleisti rankų.

Galiausiai, didelių pastangų dėka, priartėjome prie varžovų, o ketvirtajame kėlinyje į aikštę žengėme su dviguba energija. Paskutinėje mačo dalyje žaidėme lyg ant sparnų ir iškovojome pergalę 89:74. Išėjome ilsėtis ir laukti antrųjų dienos rungtynių, kurios turėjo lemti galutinį komandų išsidėstymą turnyrinėje lentelėje.

Kauno krepšinio lygos komanda savo sudėtyje turėjo net ir NKL žaidėjų, tokių kaip Paulius Parachomikas, kuris kažkada gynė ir Jonavos komandos garbę. Treneris nuteikė mus itin kovingai ir, žinodami rungtynių svarbą, į aikštę įžengėme su dideliu nusiteikimu iškovoti pergalę.

JKML komanda beveik viso mačo metu buvo žingsneliu priekyje, o trečiajame ketvirtyje susikrovė triuškinamą persvarą. Visgi ketvirtajame kėlinyje atsipalaidavome, tačiau turėjome puikų trenerį, kuris, regis, rungtynes sudėliojo taip, kaip pats norėjo, ir dėl pergalės klausimų nekilo. Nors laimėjome tik penkiais taškais 89:84, tačiau buvome geresni už varžovus. Kaip sakoma, pergalė yra pergalė.

Mažo miesto didelė komanda tarptautiniame turnyre sugebėjo iškovoti dvi pergales ir tik pirmasis mačas po pratęsimo baigėsi nesėkme. Žinoma, šioks toks kartėlis liko. Žinojome, kad galėjome tapti turnyro nugalėtojais, tačiau antra vieta – taip pat puikus pasiekimas.

Galiu drąsiai teigti, kad Jonava yra sporto miestas. Nes tik tokiame mieste su geru požiuriu į sportą ir žmonių atsidavimu galima pasiekti gerų rezultatų. Tikiu, kad tai tik pradžia. Tikiu, kad miesto dydis nelemia rezultatų ir susivienijus visiems kaip vienai komandai galima pasiekti tai, ką pasiekėme mes.

Susidomėjimas krepšiniu auga, tad kodėl kitais metais netapus čempionais?

Ačiū! Visų pirma noriu padėkoti juodžiausią darbą darančiam žmogui – JKML tarybos pirmininkui Aloyzui Čekavičiui. Kaip pasakytų Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius, jis yra žmogus „su dideliais kiaušiniais“.

Ačiū treneriui Edvinui Ziniui, kuris yra ne tik treneris, bet ir žmogus, draugas ir už krepšinio aikštelės ribų, kuris prireikus visada neatsisakys padėti.

Ačiū visiems JKML komandos žaidėjams, kurie aukoja savo laiką ir lėšas vardan Jonavos.

Ir, žinoma, didelis AČIŪ Jonavos rajono savivaldybei, buvusiam merui Eugenijui Sabučiui bei dabartiniam merui Mindaugui Sinkevičiui, kurie supranta, kad krepšinis yra ne tik sportas, bet ir gyvenimo būdas, bei visokeriopai prisideda prie mūsų Jonavos pergalių.

JKML inf.

A. Šimulio nuotr.


 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro krepšinio skyrius – didžiausias pagal sportuojančių vaikų skaičių. Tačiau tai nei kiek nestebina, nes krepšinis Lietuvoje – antroji religija. ...

Tinklininkė E. Kliokmanaitė karjerą tęs aukščiausioje Ispanijos lygoje

Tinklininkė E. Kliokmanaitė karjerą tęs aukščiausioje Ispanijos lygoje

Patyrusi Lietuvos tinklininkė Erika Kliokmanaitė karjerą tęs Ispanijoje. Sportininkė pasirašė sutartį su „Palmas Gran Canaria Sayre Mayser“ komanda ir kitą sezoną rungtyniaus aukščiausioje Ispanijos lygoje (...

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras tęsia „Karantininių sportinių pokalbių“ rubriką ir kalbina Jonavos „Vikingų“ komandos ir futbolo veteranų klubo „Klevas“ vadovą Aironą Morkūną....

Jonavos chemikų sporto žaidynių nugalėtojais tapo AB ,,Achema“ administracijos komanda

Jonavos chemikų sporto žaidynių nugalėtojais tapo AB ,,Achema“ administracijos komanda

2020 m vasario 25 d. AB ,,Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas,  AB ,,Achema“ konferencijų salėje, prieš prasidedant ,,didžiajam gamybos“ pasitarimui, apdovanojo 2019 m. Jonavos chemikų sporto...

Charakterį pademonstravę „Vikingai“ prasibrovė į pirmąjį ketvertą

Charakterį pademonstravę „Vikingai“ prasibrovė į pirmąjį ketvertą 1

Į pabaigą artėja reguliarusis 2019-2020 metų Lietuvos Optibet futsal A lygos čempionatas. Šio sezono pradžioje varžybas pradėjo dešimt komandų, tačiau nesužaidę net pirmojo rato iš pirmenybių pasitraukė Viln...

Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - VU merginos įveikė Baltijos lygos Jonavos „Aušrinės-KKSC“ komandą

Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - VU merginos įveikė Baltijos lygos Jonavos „Aušrinės-KKSC“ komandą

Vienintelėse praėjusią savaitę įvykusiose TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse užfiksuota staigmena - Vilniaus universiteto (VU) ekipa savo aikštėje po dramatiškos kovos 3-2 (26:24, 25:2...

Stalo tenisininkai Vilniuje pasiekė neeilinę pergalę

Stalo tenisininkai Vilniuje pasiekė neeilinę pergalę 1

Sausio 18 dieną sostinėje vyko Lietuvos jaunių (2002 m. ir jaun.) komandinio čempionato finalai. Juose dalyvavo 10 vaikinų ir merginų komandų: didieji miestai į finalus turėjo tiesioginį kelialapį, o štai ra...

Žeimiuose - Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras

Žeimiuose - Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras

Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salėje vyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Jame dalyvavo trys komandos, sudarytos iš moksleivių, jų tėvų ir bendruomenės ...

AB ,,Achema“ generalinio direktoriaus taurės turnyre - „Karbamido“ krepšininkų triumfas

AB ,,Achema“ generalinio direktoriaus taurės turnyre - „Karbamido“ krepšininkų triumfas 1

AB ,,Achema“ gelbėtojų salėje vykusio krepšinio taurės finalo ketverto turnyro nugalėtoja tapo AB ,,Achema“ ,,Karbamido“ komanda. Ji trečiadienio finale 57:45 (17:12, 15:4, 5:13, 20:11) įveikė praėjusiųjų me...

Sporto klubo ,,Achespo“ krepšininkai šį savaitgalį dalyvavo stambiame tarptautiniame krepšinio turnyre

Sporto klubo ,,Achespo“ krepšininkai šį savaitgalį dalyvavo stambiame tarptautiniame krepšinio turnyre

Sausio 17-19 dienomis sporto klubo „Achespo“ krepšinio senjorai - mėgėjai antrą kartą dalyvavo tautiniame krepšinio turnyre Latvijoje „CESIS BASKET CUPB 2020“. Čia susirinko krepšininkai ir krep...

Ruklos mokykla laimėjo Lietuvos mokyklų žaidynių miesto salės futbolo varžybas

Ruklos mokykla laimėjo Lietuvos mokyklų žaidynių miesto salės futbolo varžybas 1

Vasario 7 dieną Jonavos sporto arenoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių miesto mokyklų salės futbolo finalinės varžybos. Jose dalyvavo keturios stipriausios šalies mokyklų komandos, t...

„Jonavos“ ir Vilniaus „Vyčio“ akistatoje – kovingos lygiosios

„Jonavos“ ir Vilniaus „Vyčio“ akistatoje – kovingos lygiosios

FK „Jonava“ LFF I lygoje vis dar žengia be pralaimėjimų. Šeštajame ture savo aikštėje priėmusi svečius iš sostinės – „Vyčio“ ekipą – „Jonavos“ komanda sužaidė lygiosiomis – 0:0. Pirmajame ma...

Karūnuoti Lietuvos diskgolfo žiemos čempionai

Karūnuoti Lietuvos diskgolfo žiemos čempionai

Praėjusį savaitgalį (vasario 22-23 d.) praūžė Lietuvos Diskgolfo Žiemos Čempionatas. Tau jau buvo šeštasis jaunos sporto šakos čempionatas žiemą. Tradiciškai jis vyko Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusi...

Futbolo taurės turnyras, skirtas Antanui Vaitkevičiui atminti

Futbolo taurės turnyras, skirtas Antanui Vaitkevičiui atminti

Vasario 22 dieną Juškonių kaimo sporto salėje vyko Jonavos rajono mėgėjų  futbolo komandos „Lankesa“ narių salės futbolo turnyras, skirtas Antano Vaitkevičiaus atminimo taurei laimėti. Anksčiau „Lankesos“ fu...

Baltijos tinklinio lygos ketvirtfinalyje - visi trys Lietuvos klubai

Baltijos tinklinio lygos ketvirtfinalyje - visi trys Lietuvos klubai

Savaitgalis Baltijos moterų tinklinio čempionate sėkmingai susiklostė Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ ekipoms. Jos laimėjo abejas žaistas rungtynes. Pasibaigus reguliariajam sezonui, tapo aiš...

Po Lietuvos diskgolfo taurės antrojo etapo kova tarp lyderių dar labiau įkaito

Po Lietuvos diskgolfo taurės antrojo etapo kova tarp lyderių dar labiau įkaito

Savaitgalį Pavilnių regioniniame parke įvyko antrasis „Lietuvos diskgolfo taurės 2020 su Latitude 64“ etapas. Jau antrą  kartą šį sezoną maksimalų  dalyvių skaičių pritraukusiose varžybose buvo karšta ne tik...