Šalyje kasdien skelbiant apie rekordinius koronaviruso susirgimus, sergančiųjų daugėja ir Jonavoje. Jau skelbėme apie protrūkį UAB „Iremas“, užsikrėtusius „Achempak“ bei Kauno apskrities komisariato darbuotojus, o šiandien dienai aiškėja daugiau detalių.  

Paaiškėjo, kad Covid -19 virusas buvo nustatytas Jonavos rajono savivaldybės administracijos, socialinės paramos skyriaus specialistui, kuris praėjusį penktadienį, spalio 16 d. dalyvavo laidotuvėse ir užsikrėtė nuo jau sergančiojo asmens. Skyriaus darbuotojas jau savaitgalį pasijuto blogai, atliko Covid – 19 testą, kuris buvo teigiamas, ir nuo pirmadienio, spalio 19 d. nėjo į darbą. Skyriaus lankytojų užsikrėtimo rizika eliminuota, tačiau dalis Jonavos savivaldybės skyriaus darbuotojai yra saviizoliacijoje.

Šią savaitę koronavirusas nustatytas grožio salono „Nagų studija“ specialistei. Nustatyta didelė rizika – sąlytis su sergančiuoju laikotarpiu nuo spalio 19 iki 21 dienos. Specialistei taikoma saviizoliacija.

Šiandien, spalio 23-ąją vyko rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinacinis pasitarimas, kurio metu, aptarti tolimesni veiksmai, valdant užkrato plitimą.

„Šiuo metu rengiamasi savivaldybės administracijos nuotoliniam darbui. Kaip ir pirmosios bangos metu, interesantai į savivaldybės pastatą bus priimami su išankstine registracija, bus reguliuojami lankytojų srautai, ribojamas patekimas į pastatą. Bus stengiamasi kuo daugiau gyventojų klausimų spręsti elektroniniu būdu. Taipogi priėmėm sprendimą teikti Sveikatos apsaugos ministerijai siūlymą, kad leistų Jonavoje steigti mobilųjį punktą Covid – 19 virusui nustatyti iš nosiaryklės.

Pasitarimo metu aptarta situacija dėl duomenų perdavimo. Pastebime, kad stringa Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informavimo sistema, o tai turi neigiamą įtaką mūsų tolimesnių veiksmų planavimui“, - sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas.

Spalio 23 -ąją, Registrų centro interaktyvus žemėlapis nurodo, kad šiuo metu koronavirusas nustatytas 29 jonaviečiams, sergamumas 100 tūkstančių gyventojų sudaro  70,50 atv.

Per visą pandemijos laikotarpį iki šiandienos iš viso Jonavos rajone registruota 50 atvejų, pasveiko – 21, mirčių neregistruota.  

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: