„Camino Lituano“ – tai piligriminis, pažintinis, savarankiškai keliauti paruoštas 500 kilometrų maršrutas per Lietuvą, prisijungiantis prie Europos Šv. Jokūbo kelių tinklo. „Camino Lituano“ prasideda ties Latvijos ir Lietuvos siena, Žagarėje, tęsiasi per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su „Camino Polaco“ piligrimų taku. Prie jau parengto pagrindinio kelio nuolat jungiamos naujos „Camino Lituano“ atšakos.

2022 metais Lietuvos švietimo pagalbos centrai bendradarbiaudami su „Camino Lituano“ iniciatyvine grupe ir švietimo įstaigomis inicijavo ir organizavo žygį Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti. Maršrutas nesiekia Jonavos, todėl jonaviškiai keliavo su kėdainiškiais. Žygyje dalyvavo apie 30 asmenų iš Jonavos: tėveliai su vaikais, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai. Nešdami Lietuvos, Jonavos ir Ukrainos vėliavas nužygiavo apie 7 kilometrus Kėdainių rajone iš Surviliškio į Šetenius. Žygio pabaigoje laukė edukacija apie rašytoją, Nobelio premijos laureatą Česlovą Milošą (Šeteniai – rašytojo gimtinė), Lietuvos šaulių sąjungos nariai vaišino išvirta koše.

Šių metų balandžio 2 dieną vėl kartu su kėdainiškiais dalyvavome žygyje tuo pačiu maršrutu. Žygį iš Jonavos inicijavo ir koordinavo Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnyba. Šįkart ėjo ne tik jonaviečiai, bet ir karo pabėgėliai ukrainiečiai, socialinių paslaugų centro lankytojai,  gyvenantys Jonavoje. Žygio metu stotelėse buvo kalbama apie autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus ir suaugusiuosius – kaip atpažinti, kaip bendrauti, ko vengti ir kaip padėti. Patirtimi dalinosi specialistai, tėvai, auginantys vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimą.

Kitas žygio tikslas – Ukrainos ir ukrainiečių palaikymas, pakviečiant  juos į bendras veiklas. Tokiu būdu susidraugaujama, atrandama idėjų tolesniam bendradarbiavimui ir padedama pabėgėliams išgyventi šį sunkų laikotarpį.

Dėkojame Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorei Ingridai Neliupšienei ir visai jos komandai už draugišką priėmimą.

Taip pat nuoširdžiai dėkojame žygio rėmėjams: UAB „Raidentas“, UAB „Larenta“ ir Kęstučiui Macioniui.

Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnyba

Žygio koordinatorės Loreta Bizokienė ir Eglė Vaicekauskienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: