Beveik 102 tūkstančių – tiek gyventojų kreipimųsi bendruoju ligonių kasų telefono numeriu ir elektroniniu paštu pernai sulaukė gyventojus aptarnaujantys Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai, rodo atlikta analizė. Panašų skaičių interesantų įstaiga aptarnauja kasmet.

Analizės duomenimis, pernai buvo užregistruota arti 90 tūkst. įeinančių skambučių bendruoju ligonių kasų telefono numeriu.

Pastebėta, kad gyventojai daugiausia domėjosi privalomojo sveikatos draudimo klausimais (24 proc. visų paklausimų). Taip pat daug skambučių sulaukta dėl Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) – 21 proc. bei dėl dantų ir sąnarių protezavimo – 20 proc.

Svarbu paminėti, kad nuo 2021 m. rugsėjo mėnesio VLK buvo pradėta teikti informacija ir pagal asmens duomenis autentifikuotiems paklausėjams. Tai reiškia, kad užpildę ir registravę prašymą dėl asmens duomenų tvarkymo telefonu, gyventojai galėjo gauti suasmenintą konsultaciją.

Kaip rodo VLK atlikta analizė, pernai metais buvo užregistruota 12 170 elektroninių laiškų, t. y. 5 proc. daugiau nei užpernai.

Kaip ir konsultacijų telefonu atveju, daugiausia gautų elektroninių užklausų buvo privalomojo sveikatos draudimo (31 proc. visų užklausų) ir ESDK (21 proc.) klausimais.

Pastebėta, jog daugiausia elektroninių užklausų gauta gruodį, kuomet gyventojai linkę žiemos šventėms išvykti į svečias šalis ir su savimi turėti ESDK. Taip pat paskutinis metų mėnuo gali būti aktyvesnis dėl tuo metu planuojamo kitų metų biudžeto, kuomet atsiranda kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo naujovių.

Įdomu tai, kad ne visuose VLK gaunamuose elektroniniuose laiškuose gyventojai pateikia klausimus specialistams. Pasitaiko nemažai atvejų, kai gyventojai nori tiesiog padėkoti ligonių kasų darbuotojams už gerą konsultaciją ar operatyviai išspręstą problemą. Pernai sulaukta net 500 tokių padėkų, kas sudaro daugiau nei 4 proc. visų gautų elektroninių laiškų.

Ligonių kasos primena, kad turintys klausimų ar neaiškumų gyventojai gali kreiptis į ligonių kasas ne tik gyvai, bet ir bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222 bei elektroniniu paštu info@vlk.lt.  

VLK inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: