2020 m. lapkričio 12 d. 10.00 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžių salėje (201 k.), esančioje Gynėjų g. 8, Vilniuje, vyks VRK posėdis. Jame bus svarstomas ne vienas klausimas. Dėmesio neišvengs ir jonaviečių išrinktas Seimo narys E. Sabutis.  

,,Dėl Jonavos apygardos Nr. 60 rinkimų komisijos 2020 m. spalio 6 d. sprendimo (posėdžio protokolas Nr. 12) „Dėl kandidato į Seimo narius Eugenijaus Sabučio galimo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 51 str. 1 d. nuostatų pažeidimo", " - taip 14- tu numeriu svarstytiną klausimą pristato VRK. 

Seimo rinkimų įstatymo 51 str. (Draudimas papirkti rinkėjus) 1 d.  apibrėžia, kad rinkėjas yra rinkimų teisę Seimo rinkimuose turintis asmuo. Prasidėjus Seimo rinkimų politinei kampanijai, t. y. nuo Seimo rinkimų datos paskelbimo iki šio įstatymo nustatyto rinkimų agitacijos kampanijos laikotarpio pabaigos, taip pat rinkimų dieną draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą asmenį, kurį numatoma kelti kandidatu, kandidatą arba kandidatų sąrašą, taip pat žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią dėl konkrečių politinių partijų ar kandidatų arba asmenų, kuriuos numatoma kelti kandidatais, ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę.

Posėdžio tiesioginė transliacija - https://youtu.be/X-6yaNVuEUI . 

Taip pat skaitykite: