Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino UAB „Kesko Senukai Digital” pirkimo taisykles ir jų priedų sąlygas.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo UAB „Kesko Senukai Digital” pirkimo taisykles (toliau – Taisyklės), Gražinimo ir garantijos taisykles, Privatumo politiką, taip pat sąlygas, įtvirtintas UAB „Kesko Senukai Digital“ el. parduotuvės skiltyje „Prekių pristatymas ir atsiėmimas“ (toliau – Prekių pristatymo ir atsiėmimo sąlygos) bei „Atsiskaitymas“ nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2021 m. gruodžio 30 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-3343, kuriuo nustatė, kad tam tikros Taisyklių, Gražinimo ir garantijos taisyklių bei Prekių pristatymo ir atsiėmimo sąlygų nuostatos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje įtvirtintus vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijus.

 

Dalis Taisyklių bei Gražinimo ir garantijos taisyklių sąlygų netinkamai panaikina arba apriboja vartotojo teises verslininko ar kitos šalies atžvilgiu tuo atveju, kai verslininkas visiškai ar iš dalies neįvykdo ar netinkamai įvykdo bet kokius sutartyje numatytus įsipareigojimus. Dalis Taisyklių sąlygų suteikia verslininkui teisę vienašališkai be sutartyje numatyto ar pakankamo pagrindo keisti sutarties sąlygas. Dalis Taisyklių, Gražinimo ir garantijos taisyklių, Prekių pristatymo ir atsiėmimo sąlygų iš esmės pažeidžia sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą bei vartotojo teises ir interesus.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl Taisyklių, Gražinimo ir garantijos taisyklių bei Prekių pristatymo ir atsiėmimo sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.

VVTAT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: