Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), įvertinusi gautus vartotojų prašymus dėl pažeistų teisių įsigijus prekes elektroninėje parduotuvėje www.zuza.lt, skyrė šią parduotuvę administruojančiai UAB ,,B projektai“ baudą už Civilinio kodekso pažeidimus.

Nuo 2023 m. spalio mėn. iki 2024 m. gegužės mėn. dėl bendrovės UAB ,,B projektai“ veiksmų VVTAT sulaukė daugiau nei 50 prašymų iš vartotojų, kurie skundėsi, jog apsipirko elektroninėje parduotuvėje www.zuza.lt, tačiau prekių pristatymas vėlavo arba prekės iš viso nebuvo gautos, vartotojams nebuvo grąžinti pinigai per nustatytą terminą, atsisakius prekių, ir pan.

Iš nutarime vertinamų 14 vartotojų ginčų bendrovė 12 ginčų išsprendė taikiai. Bendrovė tyrimo bei nutarimo priėmimo metu ir toliau vykdė prekybą. Atsižvelgusi į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Civilinio kodekso nuostatų pažeidimą VVTAT UAB ,,B projektai“ skyrė 1500,00 EUR baudą.

VVTAT gautus vartotojų prašymus dėl UAB ,,B projektai“ veiklos nagrinėja ne teismo tvarka. Dėl didžiosios dalies vartotojų prašymų jau yra priimti nutarimai tenkinti vartotojo reikalavimus. Įsigaliojęs VVTAT nutarimas yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Taip pat primename, kad įsigaliojęs VVTAT nutarimas (taip pat ir nutarimas dėl vartotojų ginčų sprendimo ne teismo tvarka) yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai (antstolio pagalba) Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: