Vyriausybė nusprendė nepritarti Seimo svarstomoms pataisoms, kuriomis buvo siekiama uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose, kai tam nepritaria nors vienas kaimynas.
Vyriausybės išvadoje skelbiama, kad draudimo kontrolė pareikalautų neproporcingai didelių finansinių bei žmogiškųjų išteklių – esą įrodinėjimas dėl padaryto nusižengimo būtų pernelyg sudėtingas.
Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad siūlymas drausti rūkyti balkonuose, kai niekas nedraudžia rūkyti vietose, iš kurių dūmai gali sklisti į svetimus butus, yra netikslingas.
„Rūkymo daugiabučių namų balkonuose ir terasose draudimas nėra išdiskutuotas, nėra įvertintos kitos galimos teisinio reguliavimo alternatyvos, finansiniai bei žmogiškieji ištekliai, būtini siekiamam rezultatui pasiekti“, – teigiama vyriausybės išvadoje.
Vis tik neigiamas Vyriausybės vertinimas neįpareigoja parlamentarų balsuoti prieš aptartas pataisas.

















